Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Summer Game Fest 2023 - wszystkie gry i zapowiedzi

Alan Wake 2, Mortal Kombat 1, Final Fantasy 7 Rebirth i więcej.

Jesteśmy już po pokazie otwierającym Summer Game Fest 2023. Tradycyjnie już prowadzony przez Geoffa Keighleya event to dwie godziny nowych zwiastunów do nadchodzących gier oraz zapowiedzi nowości zmierzających do znanych tytułów.

Poniżej lista wszystkiego, co zostało pokazane na imprezie - w kolejności chronologicznej.


Zaczęło się całkiem zaskakująco, bo ujawnieniem Prince of Persia: The Lost Crown. Nowa odsłona kultowej marki Ubisoftu to platformówka 2,5D, stylem walki nawiązująca do dawnych, lubianych części serii.


Tempo utrzymano, bo na scenie pojawił się Mortal Kombat 1. Otrzymaliśmy całkiem długi fragment rozgrywki i spojrzenie na nowe fatalities.


Twórcy Path of Exile 2 wybrali ciekawy moment na prezentację sequela lubianego hack and slasha - jesteśmy przecież świeżo po premierze Diablo 4. Zobaczyliśmy gameplay, a na więcej informacji musimy czekać do 28 lipca, kiedy to poznamy m.in. datę premiery bety.


Następne w kolejności było Street Fighter 6, które pochwaliło się współpracą z Exoprimal, w wyniku której Mecha Ryu może powalczyć z dinozaurem. To dziwne połączenie zadebiutuje jesienią.


Na scenie pojawił się sam Nicolas Cage, by przedstawić nam, jak wygląda Nicolas Cage w Dead by Daylight. Aktor wskoczy do gry 25 lipca.


Na Summer Game Fest zadebiutował też pierwszy pełnoprawny zwiastun 3. sezonu serialu „Wiedźmin” od Netflixa. Pierwsza część sezonu ukaże się 29 czerwca.


Kolejny polski akcent to nowy zwiastun Witchfire. Poznaliśmy też datę premiery - strzelanka ukaże się 20 września w trybie Early Access, wyłącznie w sklepie Epic Games Store na PC.


Pozostając w temacie strzelanek pierwszoosobowych, zobaczyliśmy zwiastun Crossfire: Sierra Squad, który ukaże się na PS VR2 w sierpniu 2023 roku.


Czas na Remnant 2, które ukaże się na PC, PS5 i Xbox Series X/S 26 lipca.


Miłośnicy klasycznych odsłon serii Sonic mają na co czekać. SEGA zapowiedziała Sonic Superstars, które wydaje się być hołdem dla lubianej formuły zabawy.


Podczas imprezy dowiedzieliśmy się, że Honkai Star Rail zadebiutuje na PlayStation 5 w czwartym kwartale 2023 roku.


Chwilę by zabłysnąć miało też Lies of P, czyli mroczna, cyberpunkowa wersja opowieści o Pinokiu. Poznaliśmy datę premiey - 19 września - a przy okazji udostępniono też demo na PlayStation, Xbox i PC.


Niespodzianka - Akira Toriyama, twórca Dragon Ball, pomógł Bandai Namco w opracowaniu nowej gry Sand Land. Daty premiery jeszcze nie znamy, ale produkcja trafi na PC, PS5 i Xbox Series X/S.


Kolejna zapowiedź to nie gra, a... kolejny pokaz. Mowa o Annapurna Interactive showcase, czyli imprezie wydawcy skupiającego się na nietypowych grach, często z artystycznym zacięciem.


Następnie mamy spojrzenie na Throne and Liberty, nadchodzącą grę będącą owocem współpracy Ncsoft i Amazon Games. Można się już zapisywać na testy techniczne.


Warhaven od studia Nexon przypomina nieco For Honor, bo to kolejne mocno zręcznościowe podejście do walki rycerskiej.


Imprezowa gra Party Animals zadebiutuje 20 września, więc otrzymaliśmy nowy trailer ze śmiejącymi się głośno youtuberami i streamerami.


Crash Bandicoot Team Rumble przypomina Mario Party, ale w świecie zwariowanego jamraja. Premiera już 20 czerwca.


Na scenie pojawił się Sam Lake, czyli szef Remedy Entertainment (a także twarz Maxa Payne'a), by przedstawić „surowy” gameplay z Alan Wake 2 bez cięć. Bohaterką materiału była jednak Saga, a nie Wake.


Otrzymaliśmy też krótkie spojrzenie na nadchodzące Warhammer 40,000: Space Marine 2, które zaszczyci nas trybem kooperacji i ukaże się pod koniec roku.


Bardzo ciekawa gra indie o zarządzaniu królestwem otrzyma sequel. Yes, Your Grace Snowfall ukaże się w 2024 roku.


Prawdopodobnie jedno z największych zaskoczeń pokazu to John Carpenter's Toxic Commando, czyli efekt współpracy Saber Interactive, Focus Interactive i tytułowego legendarnego reżysera horrorów.


Na imprezie zagościło też Baldur's Gate 3, ujawniając postać Lorda Envera Gortasha, któremu głosu użyczył Jason Isaacs.


Nowego gameplayu ze Spider-Man 2 co prawda nie pokazano, ale ujawniono datę premiery - 20 października 2023 roku. W międzyczasie pojawiły się też szczegóły edycji specjalnych.


Co jeśli Pokemony miałyby dostęp do broni? Na to pytania odpowiada Palworld, a najnowszy trailer zobaczycie poniżej.


Black Desert otrzyma 14 czerwca rozszerzenie Land of the Morning Light.


Czas na podróż do Śródziemia. Lord of the Rings: Return to Moria to nietypowe podejście do znanej licencji, bo pokierujemy krasnoludami pracującymi w pocie czoła pod ziemią. Premiera jesienią.


Final Fantasy 7: Ever Crisis to nowa gra mobilna w znanym świecie fantasy. Wstępna rejestracja na Android i iOS już się zaczęła.


Pozostając w klimatach fantastyki, otrzymaliśmy zwiastun tajemniczego Banishers: Ghosts of New Eden, które ukaże się jeszcze w tym roku.


Następne w kolejności jest spojrzenie na grę o zgrabnym tytule Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name. Premiera 9 listopada.


Zeszliśmy pod powierzchnię wody w trailerze Under The Waves, które ukaże się 29 sierpnia 2023 roku. Wygląda pięknie, ale też niepokojąco.


Nastrój zmienił się dość szybko, bo dostaliśmy pełen energii zwiastun 4. sezonu Call of Duty Warzone i Modern Warfare 2, który wystartuje 14 czerwca.


Studio Phoenix Labs pokazało Faefarm, które ukaże się na PC i Switchu 8 września.


Karcianka Marvel Snap otrzyma nowy tryb o nazwie Conquest. Przygotowano też zabawny trailer z SungWon Cho.


Wracamy do klimatów fantasy wraz z King Arthur: Legends Rise, które ukaże się na PC i urządzeniach mobilnych. Wstępna rejestracja już ruszyła.


Nastepnie pokazano trailer darmowego Wayfinder, który jeszcze w tym roku ukaże się na PC, PS5 i Xbox Series X/S.


Paradox Interactive pochwaliło się kosmicznym Stellaris Nexus.


Potem była kolejna gra od Paradoxu - Space Trash Scavenger - które zgodnie z tytułem opiera się na zbieraniu kosmicznych śmierci.


Na pokazie na krótko zagościła też strategia Star Treck: Infinite.


W końcu dłuższe spojrzenie na serial Twisted Metal, a także bohatera zwanego Sweet Tooth. Premiera 27 lipca, ale niestety na platformie Peacock.


Wracamy do gier ze zwiastunem Lysfangha The Time Shift Warrior, które ukaże się w 2023 roku.


„Magicznego Dooma”, czyli Immortals of Aveum od Ascendant Studios i EA, również nie zabrakło. Premiera 20 lipca.


Epic Games odsłoniło karty odnośnie 3. sezonu 4. rozdziału Fortnite. Motyw przewodni to dzicz i dżungla.


Czas na wielki finał - całkiem długi gameplay z Final Fantasy 7 Rebirth. Gra jest tak wielka, że trafi na dwie płyty. Premiera na początku 2024 roku.

To wszystko, co zapowiedziano podczas Summer Game Fest 2023, ale to jeszcze nie koniec tegorocznego „E3”. Czeka nas jeszcze kilka ciekawie zapowiadających się pokazów.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze