Skip to main content

Street Fighter 6 do sprawdzenia na PC i konsolach. Ruszyła otwarta beta

Dostępny jest crossplay między platformami.

Wielkimi krokami zbliżamy się do premiery Street Fighter 6. Jeżeli chcecie wypróbować grę przed rynkowym debiutem, to zostało coraz mniej czasu, ale możecie zrobić to już teraz na PC i konsolach.

Capcom dość chętnie udostępnia swoją najnowszą bijatykę przed premierą. Gracze mogli wziąć udział w kilku testach beta, a i dziennikarze mieli okazję zagrać w Street Fighter 6 na różnej maści pokazach i wydarzeniach. Teraz taką możliwość dostali wszyscy chętni - dziś wystartowała otwarta beta, która potrwa do 9 rano w poniedziałek 22 maja. Udział w testach można wziąć na PC, PS5 i Xbox Series X/S.

Pod względem zawartości, otwarta beta nie różni się od tego, czego doświadczyli uczestnicy zamkniętych testów w ubiegłym roku. Oznacza to, że weźmiemy udział głównie w pojedynkach sieciowych, przy czym zmierzymy się z graczami z innych platform dzięki funkcji crossplay. W trakcie testów sprawdzimy niemal wszystkie funkcje online, w tym codzienne wyzwania czy turnieje.

Wypróbujemy mecze rankingowe i towarzyskie, walki w Battle Hub, otwarte turnieje i tryb treningowy. Odwiedzimy sklepy w centrali, budkę spikera oraz budkę fotograficzną. Warto wspomnieć, że tryb Extreme Battle, wyzwania i centrum gier odświeżane będą codziennie. Poza typowymi aktywnościami związanymi z walką na arenach można też sprawdzić tryb dostępności pozwalający uprościć sterowanie, a nawet połączymy urządzenia przenośne z grą w celu zarządzania wyposażeniem awatara czy emotkami.

Twórcy oddali do dyspozycji graczy osiem postaci - Chun-Li, Guile'a, Jamie, Juriego, Kena, Kimberly, Luke'a oraz Ryu, a ponadto możemy stworzyć własnego awatara, którym będziemy poruszać się po hubie. W trakcie testów powalczymy na sześciu arenach: Metro City Downtown, Senbu Temple, Carrier Byron Taylor, Tian Hong Yuan, The Macho Ring i Training Room. Pełna wersja Street Fighter 6 zadebiutuje w piątek 2 czerwca.

Zobacz także