Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy film Street Fighter znalazł nie jednego, lecz dwóch reżyserów

Co dwie głowy...

Dwójka Australijczyków - Danny oraz Michael Philippou - jest podobno na ukończeniu negocjacji, w ramach których przejmą pieczę nad projektem filmu „Street Fighter”, powstającego w wytwórni Legenday na licencji od Capcomu.

Duet odpowiadał ostatnio za horror „Talk to Me”, który do kin trafi w lipcu - choć już teraz zbiera wysokie oceny w recenzjach. Szczegóły na temat opisywanego projektu na bazie słynnej bijatyki są obecnie wyjątkowo skąpe, co zapewne wyjaśnić można bardzo wczesnym etapem prac.

Dość powiedzieć, że Legendary kupiło prawa do adaptacji (także w formie serialu) od japońskiej korporacji dopiero kilka tygodni temu, na początku kwietnia.

Nie będzie to pierwszy projekt tego typu. W 1994 roku Jean-Claude Van Damme (napędzany narkotykami) jako Pułkownik Guile dołączył do grupy wojowników, by poradzić sobie ze złym dyktatorem M. Bisonem. Była też Kylie Minogue jako Cammy czy Ming-Na Wen jako Chun-Li. „Uliczny wojownik” nie był hitem, lecz dziś ma kultowy status w niektórych kręgach - w odróżnieniu od „Street Fighter: Legenda Chun-Li” z 2009 roku, w reżyserii Andrzeja Bartkowiaka.

Jeśli tym razem uda się podnieść nieco jakość artystyczną, może być już całkiem ciekawie. Na realizację nowego projektu poczekamy zapewne jeszcze kilka dobrych lat, więc na rynku będzie już Street Figter 6, zaplanowane na czerwiec obecnego roku.

Wracając do braci Philippou, ci prowadzili także popularny kanał RackaRacka w serwisie YouTube. Uwagę Hollywoodu zwrócili na festiwalu Sundance w styczniu, gdzie „Talk to Me” wywołało zaciętą licytację wśród dystrybutorów - zakończyło się podobno na siedmiocyfrowej kwocie.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze