Skip to main content

Street Fight 6 wystartuje z Denuvo na PC

Niespodzianka tuż przed premierą.

Street Fighter 6 zbiera rewelacyjne oceny, a grę można od dawna zamawiać w przedsprzedaży. Capcom postanowiło jednak wprowadzić istotną zmianę w wersji PC i to zaledwie na kilka dni przed oficjalną premierą.

Wczoraj zaktualizowano kartę Street Fighter 6 w sklepie Steam o informacje dotyczące zabezpieczeń. Najnowsza bijatyka Capcomu zadebiutuje z systemem Denuvo anti-tamper, czyli oprogramowaniem antypirackim „wbudowanym” w plik wykonywalny gry, które w domyśle powinno utrudniać crackerom złamanie jej zabezpieczeń.

System Denuvo jest o tyle kontrowersyjny, że zwykle piraci i tak dość szybko znajdują sposoby na obejście zabezpieczeń, a DRM bywa uciążliwy dla zwykłych użytkowników w określonych sytuacjach. Niektórzy gracze twierdzą też, że Denuvo może w pewnych przypadkach negatywnie wpływać na wydajność gry, choć to raczej sporna sprawa i zabezpieczenia nie powinny obniżyć płynności działania Street Fighter 6.

Trochę dziwi, że twórcy ogłosili wprowadzenie Denuvo zaledwie na kilka dni przed premierą planowaną na 2 czerwca, choć samo wprowadzenie zabezpieczeń nie powinno już dla nikogo być niespodzianką. Capcom jest wydawcą, który bardzo często korzysta ze wspomnianego systemu w swoich grach na PC. Warto też zauważyć, że Denuvo zostało już usunięte z kilku starszych produkcji, jak Resident Evil Village, Devil May Cry 5 czy Monster Hunter World.

Oficjalna premiera Street Fighter 6 odbędzie się już jutro i wiele wskazuje na to, że mamy do czynienia ze świetną produkcją, która powinna spodobać się zarówno zawodowcom, jak i nowicjuszom. Recenzenci są zgodni, że to jedna z najlepszych odsłon serii i jedna z lepszych bijatyk w ogóle.

Zobacz także