Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dziś premiera Frostpunk od twórców This War of Mine

Z tej okazji zwiastun.

Dzisiaj na PC debiutuje Frostpunk - kolejny projekt od twórców This War of Mine z polskiego studia 11bit. Zespół opublikował nowy zwiastun, który przypomina o premierze produkcji.

Warto zaznaczyć, że gra w przyszłości pojawi się także na konsolach. Niedawno ujawniono, że na PS4 oraz Xbox One powinna ukazać się za „około dwa kwartały”, aczkolwiek dokładnego terminu na razie nie przedstawiono.

Frostpunk osadzone jest w świecie, w którym powróciła epoka lodowcowa. Gracze wcielają się w zarządcę Nowego Londynu - ostatniego bezpiecznego miasta. Podczas zabawy starają się uchronić mieszkańców przed śmiercią.

Istotnym elementem rozgrywki jest utrzymywanie wysokiej temperatury. W tym celu użytkownicy staną przed koniecznością dbania o wytwarzający ciepło generator - jeżeli urządzenie przestanie działać, podopieczni zamarzną.

Twórcy przygotowali też możliwość ustanawiania praw odbijających się na życiu ocalałych. Wprowadzane przepisy pozwolą decydować na przykład o opiece zdrowotnej i rozdzielaniu żywności. Do tego funkcja rozwijania zaawansowanych technologii i konstruowania nowych urządzeń, w tym samobieżnych automatów oraz statków powietrznych.

Produkcja cieszy się uznaniem recenzentów. Średnia ocen według serwisu Metacritic wynosi obecnie 87 procent. Warto zaznaczyć, że rezultat bazuje na 16 opiniach krytyków, przy czym wszystkie są pozytywne.

„Gra nie jest może aż tak wyjątkowa jak This War of Mine, ale przyciąga z zupełnie innych powodów. Nie ma tu głębszych emocji, ale jest chęć dopracowania wszystkiego do perfekcji i pokonania złośliwości losu” - głosi nasza recenzja Frostpunk.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze