Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Frostpunk na konsolach pod koniec roku

Trwają prace nad nową wersją.

W 11 bit studios trwają prace nad przeniesieniem Frostpunk na konsole, przy czym premiera odbędzie się za pół roku - poinformował Grzegorz Miechowski, prezes studia, podczas czatu na portalu Stockwatch.

- Szacujemy, że potrzebujemy około dwóch kwartałów, łącznie ze zdobyciem niezbędnych certyfikacji, żeby Frostpunk mógł zadebiutować w wersji konsolowej - mówi deweloper. - Nasz partner bardzo stara się nam pomóc w zdobyciu zezwoleń ale, ze względu na tematykę gry, jest to trudna sprawa. Nie składamy jednak broni. Prace trwają - dodaje (dzięki, PAP Biznes).

11 bit studios współpracuje z firmą Tencent, która pomaga zdobyć zespołowi niezbędne zezwolenia wymagane do sprzedaży gry w Chinach. Firma jest liderem na azjatyckim rynku gier komputerowych, a 11 bit skorzystało z jej pomocy już przy okazji This War of Mine i przeniesieniu tytułu na konsolę Tencent Games Platform.

Swoje postapokaliptyczne miasto rozbudujemy też na konsolach

Miechowski poinformował też, że z okazji trzeciej rocznicy premiery This War of Mine, w ostatnim kwartale 2017 roku spółka przeprowadzała „bardzo agresywne” akcje wyprzedażowe i promocyjne na różnych platformach sprzedażowych. Prezes potwierdził, że w bieżącym roku ukażą się dwa dodatki do produkcji opowiadającej o cywilach starających się przeżyć w środowisku zniszczonym wojną.

Frostpunk to kolejna produkcja 11 bit studios stawiająca na pierwszym planie zarządzanie społecznością. W tytule podejmiemy decyzje, które zaważą o losach miasta. Produkcja na PC ukaże się 24 kwietnia, w Polsce również w edycji pudełkowej, którą wyceniono na 109,99 zł.

Podobnie jak This War of Mine, Frostpunk otrzyma wsparcie popremierowe. Twórcy pozwolą na modyfikacje tytułu i wydadzą rozszerzenia DLC oraz mniejsze dodatki.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze