Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dune Spice Wars - czerw: jak wykryć i uniknąć

Jak nie tracić jednostek od ataku czerwa.

Czerwie to jedne z istot zamieszkujących planetę Arrakis, na której rozgrywa się akcja Dune: Spice Wars. Jeśli nie nauczysz się ich schematów działania, nie będziesz w stanie normalnie przemieszczać oddziałów po mapie. Z tej strony dowiesz się jak sobie z nimi radzić.

Czerwie pojawiają się w losowych miejscach na mapie, wabione ruchem jednostek. Gdy tak się stanie, przy górnej krawędzi ekranu otrzymasz stosowne powiadomienie (1). Miejsce pobytu stwora poznasz także po strukturze piasku (2) - będzie ona wibrować.

Jeśli w tym miejscu znajdą się jednostki i nie dotrą do bezpiecznego miejsca - betonowej powierzchni (3) - z ziemi wypełznie czerw (4) i wszystkich pożre.

Podobnie sytuacja wygląda ze żniwiarką, pod którą także może się pojawić. Tutaj jednak możesz wykorzystać opcję automatycznego wycofania się (5) gdy pojawi się stwór - żniwiarka wróci do rafinerii bez twojej ingerencji. Pamiętaj jednak, by ją potem wysłać na ponowne zbiory!

Nie ma jednej skutecznej metody walki z czerwem. Musisz po prostu cały czas monitorować to co dzieje się na mapie i zwracać uwagę na powiadomienia. Gdy tylko pojawi się ikonka czerwa, spauzuj grę, kliknij na nią i ewakuuj wszystkie oddziały w zasięgu rażenia.

Następnie: Dune Spice Wars - tryb wieloosobowy: czy jest multiplayer

Spis treści: Dune Spice Wars - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dune Spice Wars - podatek imperialny: jak zapłacić

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze