Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Doom - Misja 2: Dział zasobów - Poznaj swojego wroga

Pierwsze spotkanie z Olivią i zmiana ustawienia satelity.

Na początku musisz przywrócić zasilanie w obiekcie. Wiąże się to oczywiście z tym, że w najbliższych pomieszczeniach będzie ograniczona widoczność. Nie zważaj jednak na to i stopniowo brnij do przodu. Po natknięciu się na pierwszych wrogów możesz być zmuszony do strzelania trochę na ślepo, ale na szczęście nie będzie to wymagająca walka.

Na końcu długiego korytarza dotrzesz do pomieszczenia z komputerem. Wykonaj tam reset zasilania, po czym zapoznaj się z tajemniczą kobietą, Olivią Pierce. Teraz udaj się do wielokondygnacyjnego pomieszczenia, gdzie w jego głównej części znajdziesz panel otwierający drzwi do sali konserwacyjnej. Aktywuj przycisk, a następnie zeskocz niżej. Czeka cię krótka walka.

Podążaj dalej, aż znajdziesz się przy zablokowanych drzwiach. Wykonując na nich interakcję uda ci się odblokować przejście. W kolejnym korytarzu poznasz nowego przeciwnika, opętanego sapera. Trzymaj go na dystans, gdyż w momencie jego eksterminacji będzie wybuchał za sprawą ładunków wybuchowych na plecach.

Na jednej z kolumn znajdziesz panel aktywacyjny

Piła mechaniczna

Gdy dotrzesz do kolejnej dużej komnaty, czeka cię kolejna walka. Po jej ukończeniu udaj się do drzwi, nad którymi znajdziesz napis "Dział zasobów". Znajdują się tam zwłoki, w które wbita jest piła mechaniczna. Weź ją, gdyż będzie ci się przydawać bardzo często.

Po eksterminacji jakiegokolwiek wroga za jej pomocą, z jego zwłok posypie się dodatkowa amunicja. Czym trudniejszy nieprzyjaciel, tym więcej amunicji i dodatkowej energii, jednakże więcej zużytego paliwa. Będziesz je zdobywał odnajdując małe kanistry. Po wyjściu i obejrzeniu kolejnego hologramu, czas na walkę z kilkoma silniejszymi przeciwnikami. Miejsca jest niezbyt dużo, ale pomimo to, cały czas pozostawaj w ruchu.

Kolejne Gniazdo juchy do zniszczenia

Gdzie zdobyć żółtą kartę dostępu?

Teraz czas na zdobycie żółtej karty dostępu. Najpierw jednak, w następnej dużej komnacie, czeka cię zadanie zniszczenia gniazda juchy. Ta lokacja znajduje się na powyższym obrazku. Uporanie się z tym wygląda dokładnie tak samo, jak w pierwszym przypadku. Będzie tu po prostu nieco więcej przeciwników, niż ostatnim razem.

Udaj się do najbliższej windy i za jej pomocą zmień poziom. W jednym z korytarzy znajdziesz zwłoki, przy których znajduje się żółty klucz dostępu. Po jego zabraniu potwór się ożywi, dlatego bądź czujny i miej przygotowaną broń. Teraz przejdź przez drzwi, przy których znajdował się domniemany trup.

Podążając kolejnymi korytarzami będziesz napotykał małe grupki nieprzyjaciół, aby na końcu wskoczyć przez właz na niższy poziom. W ten sposób szybko dotrzesz do drzwi, które wymagają zdobytego klucza. W następnym pomieszczeniu wejdź przez drzwi z napisem "Ochrona", gdzie znajdziesz świetny karabin maszynowy, a także panel otwarcia śluzy. Użyj go.

Jak dotrzeć do wieży kontrolnej?

Wielkie, żółte wrota otworzą się, a ty wyjdziesz na powierzchnię. Na początku uporaj się z przeciwnikami z magiczną tarczą, a także tymi najszybszymi. Powoli przebijaj się do przodu i cały czas kieruj się za pomocą kładek i schodów na wyższe poziomy. Twoim celem jest przeszklona wieża kontrolna, widoczna na poniższym obrazku.

Wciśnij oznaczony przycisk, by zmienić ustawienia satelity

To właśnie tutaj zmienisz ustawienia satelity Cenzasu, za pomocą interakcji przy komputerze. Skieruj się następnie do przejścia do terminalu VEGI, które prezentujemy na poniższym obrazku. Bądź ostrożny, gdyż zbliżając się tutaj, napotkasz niezbyt liczebny, ale silny opór.

Aktywuj panel przy drzwiach, aby przejść dalej

Teraz wystarczy iść przed siebie, eksterminując resztkę nieprzyjaciół. Na końcu korytarza znajdziesz pomieszczenie, gdzie po raz pierwszy natkniesz się na ulepszenie postaci. Czerwona świetlista kula może zostać zamieniona na dodatkowe zdrowie, pancerz lub amunicję. Po dokonanym wyborze wyjdź z pomieszczenia, a następnie udaj się do śluzy nieopodal. Po aktywacji komputera sterującego wyjściem, misja dobiegnie końca.


Następnie: Doom - Misja 3: Odlewnia - Katastrofa

Powrót do spisu treści: Doom - Poradnik, Solucja

O autorze
Komentarze