Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Misja poboczna SM11: Ostatnie żniwa

Pomagamy Darii Mysce, która wpadła w tarapaty.

Zadanie rozpocznie się w trakcie trzeciego pobytu w Pradze, a konkretnie po opuszczeniu bazy TF29 w misji Polowanie na ostatnie wskazówki pod warunkiem, że wcześniej wykonałeś zadanie dodatkowe SM10: Żniwiarz.

Jeśli spełniłeś te warunki, to wróć na osiedle, gdzie mieszka Adam i skieruj się do mieszkania nr 31. Do środka dostaniesz się z łatwością - wystarczy włamać się do terminalu przy drzwiach, który posiada 1 poziom zabezpieczeń.

Pamiętnik (#1) z kodem do laptopa

Po wejściu do mieszkania okaże się, że jest całe zdewastowane, a twoim zadaniem będzie znalezienie śladów prowadzących do Darii. Udaj się do schowka z lewej i podnieś niebieską ozdobę leżącą na szafce. Następnie udaj się do sypialni (naprzeciwko drzwi wejściowych) i zwróć uwagę na skórę z niedźwiedzia na podłodze oraz pamiętnik (#1 na obrazku powyżej) na łóżku z lewej.

Warto jeszcze przyjrzeć się krwi w salonie oraz połamanym oprawkom okularów tuż obok. Najważniejsze informacje znajdują się jednak w laptopie stojącym z prawej strony sypialni. Posiada 4 poziom zabezpieczeń (kod do niego jest w pamiętniku - 698843). Po włamaniu się do niego przejrzyj zawarte w nim informacje związane z doktorem Cipra.

Po wejściu do apteki porozmawiaj z doktorem

Dalszy przebieg śledztwa będzie zależał od ciebie. Możesz od razu skierować się do pobliskiego zaułka i zejść na dół do kanałów, ale lepiej jest najpierw udać się do wspomnianego doktora przebywającego w budynku Apteka Lekarna w centrum północnej części Pragi. Przed budynkiem stoi dwóch policjantów - możesz ich minąć lub obezwładnić, kiedy się rozejdą.

Następnie wejdź do apteki i podejdź do doktora (obrazek powyżej) stojącego przy kontuarze, po czym rozpocznij z nim rozmowę. Jeśli w jej trakcie będziesz wybierał górne odpowiedzi, a na końcu wybierzesz opcję Palnij kazanie, to następnie wybierz odpowiedź z lewej (alpha). W ten sposób poznasz sposób dezaktywowania Żniwiarza bez walki. W innym przypadku doktor nie będzie zbyt chętny do udzielenia informacji i zdradzi ich nieco dopiero po przeszukaniu pomieszczenia na piętrze (hasło do terminala znajdziesz na blacie Cipry), przesuń lodówkę i przeczytaj książkę, którą znajdziesz, po czym wróć do Cipry.

Daria okaże się Żniwiarzem

Po zakończeniu rozmowy z doktorem wróć na południe Pragi i skieruj się do zakamarka w pobliżu domu Adama. Zejdź do podziemi i udaj się w kierunku znacznika prowadzącego do pomieszczenia z „uwięzioną" Darią (obrazek powyżej). Od ciebie zależy czy chcesz zakończyć sprawę w trakcie rozmowy czy też stanąć z dziewczyną do walki.

Jeżeli zależy ci na przekonaniu Darii, to prędzej czy później wybierz opcję Konfrontacja. Następnie skorzystaj ze słowa kluczowego, które mogłeś zdobyć od Cipry i wybierz opcję Ad hominem 2026, po czym wykonaj opcję Przekonaj (wymagane ulepszenie Wzmacniacz społeczny). W dalszej części wybierz zdanie Pociągnij ku ludzkości, a potem Rozróżnij. Na koniec Zbliż się do dziewczyny. Po chwili pojawi się detektyw, któremu Daria przyzna się do zbrodni.

Jeżeli nie chcesz załatwiać sprawy polubownie lub nie udało ci się zdobyć hasła do Cipry, to w końcu dojdzie do walki. Żniwiarz to niebezpieczny przeciwnik w tytanowej osłonie. Co gorsza podczas potyczki wokół aktywują się pułapki. Standardowe prowadzenie ognia mija się z celem, ale możesz bardzo szybko unieruchomić wroga. Wystarczy skorzystać ze Szklanej tarczy, najlepiej z ulepszeniem Skryte obezwładnienie. Wystarczy wtedy niezauważenie podbiec do rywala i ogłuszyć go lub zabić. W innym przypadku możesz zaczaić się na niego i poczekać się zbliży i również skorzystać z obezwładnienia.


Powrót do spisu treści: Deus Ex: Mankind Divided, Rozłam Ludzkości - Poradnik, Solucja

Następnie: Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Misja poboczna SM12: K jak każdy


Bez względu na to czy zakończyłeś sprawę pokojowo czy też doprowadziłeś do walki, w jednym i drugim przypadku misja zakończy się. Jeśli skorzystałeś z drugiego wariantu, to przejrzyj jeszcze ciało Żniwiarza.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze