Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Misja poboczna SM12: K jak każdy

Pomagamy uwolnić pojmanych członków Samizdatu.

Zadania tego będziesz mógł się podjąć w takcie trzeciego pobytu w Pradze, po wykonaniu zadania dodatkowego Samizdat oraz misji głównej GARM. Po spotkaniu z Vegą w klinice Limb opuść budynek, a po chwili otrzymasz wiadomość i zaznaczone na mapie ciekawe miejsce - S.O.S. od Samizdatu.

Skieruj się do południowo zachodniej części miasta i wejdź do studzienki znajdującej się w zaułku za mieszkaniem Adama. Po zejściu na dół skręć w lewo i podążaj w stronę zielonej ikony. Ślad zaprowadzi cię do kryjówki, w której ukrywa się kilka osób.

Porozmawiaj z Małą k, aby rozpocząć misję

Po dotarciu na miejsce podejdź do siwej kobiety w okularach o pseudonimie Małe k (obrazek powyżej), po czym rozpocznij rozmowę. Rozmówczyni poprosi cię o wydostanie z więzienia w śródmieściu dwóch schwytanych osób z organizacji. Jeśli chcesz zająć się tym zadaniem to zaakceptuj ją i powiedz, że udzielisz im pomocy.

Po zakończonej rozmowie opuść kanały i skieruj się do stacji metra (wymiń przy tym patrole stojące przed zejściem do niego). Podejdź do tablicy ze stacjami i wybierz tę znajdującą się w środku, czyli Monument Station.

Po pozbyciu się jednego z wartowników (#1) droga do budynku (#2) stanie otworem

Kiedy Adam dotrze do wybranej stacji skieruj się w stronę miasta. Drogę blokuje kilka laserów, ale możesz je łatwo ominąć - wystarczy wskoczyć na tablicę ze stacjami z lewej strony, a potem przeskoczyć nad laserami. Wejdź na szczyt schodów i przejdź w prawo za duży wóz bojowy. Po drugiej stronie zobaczysz wartowników (#1 na obrazku powyżej) oraz wejście na posterunek (#2 na obrazku powyżej).

Możesz się ukryć za drewnianą skrzynią i pokazać na chwilę jednemu z policjantów. Kiedy się zbliży obezwładnij go - drugi będzie zwrócony w prawo, więc nie zauważy, co spotkało jego kompana. Jeśli chcesz możesz teraz skorzystać z pobliskiego komputera, żeby aktywować roboty bojowe, o ile posiadasz odpowiednie ulepszenie.

Cela (#1), którą otworzysz włamując się do panelu (#2) z lewej

Po wejściu do budynku udaj się do drzwi z lewej, po czym zejdź po schodach na dół. Trafisz do pomieszczenia z celą, w której przetrzymywane są poszukiwane osoby (#1 na obrazku powyżej). Aby ją otworzyć skorzystaj z panelu z lewej (#2 na obrazku powyżej), posiadającego 1 stopień zabezpieczeń. Po otworzeniu celi porozmawiaj z uwolnionymi osobami.

Na koniec zdecyduj, w jaki sposób chcesz uciec z więźniami. Możesz powiedzieć, aby poczekali na ciebie i wrócić po nich po oczyszczeniu terenu. Druga możliwość, to opcja Dziki zachód - więźniowie wezmą broń i będą wraz z tobą torować sobie drogę ogniem wśród policji. Trzecia możliwość, to Na paluszkach - uwolnieni założą mundury policyjne, a ty będziesz mógł bezpiecznie dotrzeć z nimi do kryjówki


Powrót do spisu treści: Deus Ex: Mankind Divided, Rozłam Ludzkości - Poradnik, Solucja


W ostatnim przypadku wystarczy kierować się za towarzyszami w stronę zachodnią. Będą wybierać ścieżki z małą liczbą policjantów i systemów obronnych, więc wystarczy posuwać się za nimi, mając baczenie, aby nie wejść w pole widzenia patroli. Po dotarciu na miejsce (budynek Praha artykuły czystości) porozmawiaj z K i przekaż mu dokumenty, po czym pomów z Irenką, co zakończy misję.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze