Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy Deus Ex ma być lepszy niż Cyberpunk 2077 - o ile powstanie

Nieoficjalne wieści.

Deweloperzy z Eidos Montréal są podobno zainteresowani stworzeniem nowego Deus Ex. Kolejna odsłona miałaby „zrobić to, czego nie zrobił Cyberpunk 2077”. O ile oczywiście projekt w ogóle powstanie, ponieważ doniesienia są jak na razie sprzeczne.

Wspomniane studio z Kanady po sprzedaniu przez Square Enix ma od niedawna nowego właściciela, firmę Embracer. Transakcja otworzyła debatę na temat tego, jakim tytułem mogłaby się zająć firma w najbliższej przyszłości. Głos zabrał popularny dziennikarz, Jeff Grubb z serwisu Giant Bomb.

- Tak naprawdę nie wiemy, czego oczekiwać po Crystal Dynamics i Eidos Montréal. Sprawa przejęcia jest nowa, ale słyszałem, że chcą wrócić od razu do Deus Ex - mówił. - Chcą zrobić to, czego nie zrobił Cyberpunk 2077, takie coś obiło mi się o uszy. Zobaczymy, co się stanie.

Nie wyjaśniono niestety, o czym dokładnie mowa, jeśli chodzi o porównanie z polską superprodukcją. Co więcej, głos w dyskusji zabrał także świetnie poinformowany Jason Schreier. Ten napisał na forum ResetEra, że według jego informacji najbardziej zaawansowanym projektem w Eidos Montréal jest obecnie całkiem nowa licencja, więc jeśli nowe Deus Ex powstanie, to poczekamy na nie „bardzo, bardzo długo”.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze