Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Misja poboczna SM10: Żniwiarz

Zadanie dodatkowe, w którym prowadzimy śledztwo w sprawie zamordowanej dziennikarki.

Zadanie to stanie się dostępne w trakcie drugiego pobytu w Pradze, po wcześniejszym ukończeniu misji głównej o nazwie Cel: Rucker. Wróć do mieszkania Adama, po czym opuść je i skieruj się do wyjścia z osiedla wychodzącego na południe.

W zaułku natkniesz się na tłum ludzi i policji. Okaże się, że została zabita pewna kobieta. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat porozmawiaj z łowcą sensacji, który rozmawia z dziewczyną. W trakcie rozmowy dowiesz się, że ofiara była dziennikarką nieprzychylnie piszącą na temat rządzących.

Po zdobyciu pierwszych informacji podejdź do dziewczyny o imieniu Daria Myska (obrazek powyżej), która stoi w pobliżu miejsca zbrodni. Początkowo dziewczyna będzie roztrzęsiona, więc postaraj się ją uspokoić, a następnie wysłuchać tego, co ma do powiedzenia. Na koniec powiedz, że zajmiesz się jej sprawą.


Daria, Montag, dowody i Johnny

Daria powie ci również o detektywie Montagu, który prowadzi śledztwo. Poprosi cię, abyś z nim porozmawiał i pomógł mu w wyjaśnieniu sprawy. Detektyw jest łysym wąsaczem stojącym niedaleko. Porozmawiaj z nim, a dowiesz się o mężu ofiary, Johnnym, który ma zostać aresztowany przez policję.

Ponadto dowiesz się, że śledztwo ma być oficjalnie prowadzone niezbyt skutecznie. Finalnie Montag nie będzie miał jednak żadnych przeciwwskazań, aby zajął się nim Adam, jeśli mu na tym zależy.

W trakcie przeszukiwania miejsca zbrodni możesz ułatwić sobie sprawę korzystając z Wyostrzenia wzroku

W tym momencie pojawi się cel opcjonalny - zbadanie miejsca zbrodni. Podejdź do niego i zacznij się rozglądać za dowodami, w czym może okazać się przydatne ulepszenie Wyostrzenie wzroku (obrazek powyżej).

W sumie jest do odnalezienia 7 dowodów. Trzy z nich są na ciele ofiary, a są to: ślady, siniaki oraz igła. Oprócz tego rozejrzyj się za: legitymacją i połamanymi okularami (leżą na tekturze na lewo od Darii), fragmentem ładunku EMP na ziemi na prawo od Darii oraz ulepszeniem (na ścianie z prawej strony ciała). Po zebraniu wszystkich dowodów porozmawiaj z Darią wypytując ją o wszystko.

Wypytaj Johnna o wszystko, co tylko możliwe

Następnie skieruj się do metra i pojedź na stację Pielgrzym na północnym wschodzie, gdzie czeka cię spotkanie z Johnnym. Jego mieszkanie znajduje się niedaleko stacji w bloku Libuse, a konkretnie na 1 piętrze pod numerem 85. Wejdź do środka i rozpocznij rozmowę z gospodarzem (obrazek powyżej).

Ten nie będzie zbyt miły, ale podczas rozmowy zapytaj go o zmarłą Angelę, alibi oraz Belltower. Na koniec powiedz, że nieco rozejrzysz się po mieszkaniu. Podejdź do łóżka i przyjrzyj się prawej stronie przy szafce - znajdziesz tu Formularz przekazania pacjenta, który podnieś. Po przeczytaniu dokumentu możesz porozmawiać na jego temat z Johnnem.

Po skończeniu dochodzenia wróć na miejsce zbrodni i porozmawiaj z Montagiem. Powiedz mu o znalezionych dowodach i wypytaj o wszystko, co możliwe, a dowiesz się między innymi, gdzie mieszka Radko Perry, którego imię przewinęło się już w sprawie. Ponadto uzyskasz informację o podobnej sprawie prowadzonej przez nieżyjącego już policjanta Smolińskiego - po ich uzyskaniu w dzienniku pojawią się dwa cele opcjonalne.


Radko Perry i sprawa Smolińskiego

Jeśli chcesz solidnie przyłożyć się do sprawy, to nie kończ jej jeszcze, mówiąc, że coś musisz sprawdzić. Następnie udaj się do sztabu wyborczego Radka Perry'ego znajdującego się we wschodniej części dzielnicy. Udaj się tam i rozpocznij rozmowę z politykiem stojącym przed swoim lokalem. Wypytaj go o wszystko - niestety ten nie będzie chciał współpracować.

Do piwnicy możesz dostać się przez drzwi (#1) lub skorzystać z szybu (#2)

Aby zdobyć dowody będziesz musiał dostać się do piwnicy. Możesz to uczynić omijając ochroniarza i wejść przez otwarte drzwi (#1 na obrazku powyżej) - pamiętaj, aby wejść tam, kiedy przeciwnik nie będzie patrzył w twoją stronę. Druga możliwość, to odsunięcie kontenera z lewej i skorzystanie z szybu (#2 na obrazku powyżej).

W środku obejrzyj głowę niedźwiedzia wiszącą na ścianie oraz włam się do komputera, gdzie rozpocznij czat z Ivanką. Negocjuj z nią, a dowiesz się, że posiada dowody kompromitujące Radko. Następnie zablefuj. Na koniec wróć na piętro sztabu i włam się do sejfu za obrazem z lewej (wcześniej warto ogłuszyć ochroniarza w piwnicy). W środku znajdziesz zdjęcie kompromitujące polityka. Możesz z nim na ten temat porozmawiać, jednak za dużo informacji nie zdobędziesz.

Drugi trop prowadzi do sprawy prowadzonej kiedyś przez policjanta Smolińskiego. Aby go podjąć udaj się metrem do stacji Monument, po czym skieruj swoje kroki w stronę komisariatu policji.

Włam się do komputera (#1), a następnie do terminala (#2), kiedy żadnego z policjantów nie będzie w środku

Poczekaj, aż funkcjonariusze z niego wyjdą, po czym szybko włam się do komputera (#1 na obrazku powyżej), w którym znajdziesz kod (0010). Gdyby ktoś wszedł do środka, to znów odczekaj, aż wyjdzie, po czym skorzystaj z terminala przy drzwiach (#2 na obrazku powyżej), aby je otworzyć (użyj zdobytego przez chwilą kodu lub złam system na 3 poziomie).


Powrót do spisu treści: Deus Ex: Mankind Divided, Rozłam Ludzkości - Poradnik, Solucja

Następnie: Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Misja poboczna SM11: Ostatnie żniwa


Zejdź do piwnicy i podejdź do szafek w narożniku z prawej. Odszukaj tę z nazwiskiem Smoliński, po czym zniszcz zamek i podnieś dokumenty związane ze sprawą mordercy o ksywce Żniwiarz.

Opuść posterunek i skieruj się z powrotem do detektywa Montaga. Powiedz mu o dwóch nowych dowodach w sprawie, dzięki czemu będziesz mógł oczyścić Radko i Johnny'ego i zakończyć na chwilę obecną śledztwo. Wrócisz do niego w jednej z kolejnych misji pobocznych, którą będziesz mógł rozpocząć przy trzecich odwiedzinach Pragi.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze