Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Deus Ex zapewniają, że seria „nie jest martwa”

Kolejna odsłona ukaże się jednak nieprędko.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości odniosło mniejszy sukces komercyjny niż poprzednia część o podtytule Bunt Ludzkości. Twórcy cyklu zapewniają jednak, że w przyszłości zamierzają wrócić do cyberpunkowego uniwersum.

W rozmowie z serwisem PC GamesN szef studia Eidos Montreal - David Anfossi - podkreślił, że seria „nie jest martwa”. Tyle że kolejna odsłona nie ukaże się zbyt szybko, ponieważ deweloperzy są obecnie zajęci innymi projektami.

- Oczywiście Deus Ex jest naszą marką. Jesteśmy wszyscy związani z cyklem, ale nie możemy robić wszystkiego naraz. Przygotowujemy Shadow of the Tomb Raider, pomagamy Crystal Dynamics w pracach nad The Avengers i tworzymy trzecią grę - tłumaczy menedżer.

Wypowiedź Anfossiego pokrywa się ze słowami dyrektora generalnego Square Enix - Yosuke Matsudy - który w listopadzie ubiegłego roku podkreślił, że firma nie porzuci cyklu, ale musi „poczekać na swoją kolej”.

Szef Eidos Montreal został zapytany również o losy innej serii rozwijanej przez studio, czyli Thief. W odpowiedzi zaznaczył, że póki co nie ma żadnych planów związanych z kolejną odsłoną przygód złodzieja Garretta.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze