Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Misja 12: Skok cz. 2 - winda, skrytka

Druga część zadania głównego, w którym docieramy do cennych i pilnie strzeżonych materiałów.

Po przeszukaniu gabinetu twoim kolejnym celem będzie dotarcie do windy prowadzącej do skrytek banku. Znajduje się ona poziom niżej na 8 piętrze i możesz dostać się tam na kilka sposobów.


Dotarcie do windy

Opcja 1 - Pierwszy, to wejście do szybu znajdującego się w gabinecie za telewizorem (#2 na obrazku powyżej). Idąc nim przed siebie dotrzesz do kraty i holu. Z lewej strony znajduje się winda, do której masz dotrzeć.

Opcja 2 - Druga możliwość zakłada obejście piętra na którym się obecnie znajdujesz - jest to wariant bardziej wymagający. Skorzystaj z laptopa w gabinecie i wyłącz systemy alarmowe oraz kamery. Twoim kolejnym celem będzie dotarcie do Centrum monitoringu znajdującego się na północy piętra.

Po wyłączeniu laserów (#1) możesz łatwo zwabić kilku kolejnych wartowników (#2) w celu ich ogłuszenia

Po wyłączeniu systemów bezpieczeństwa wróć do głównego korytarza. Możesz teraz przejść przez szyb z prawej, aby od razu przedostać się do centralnej części korytarza (przez wysoko ulokowany szyb lub przez pomieszczenie z komputerami z prawej) albo zakraść się do systemu laserów (#1 na obrazku powyżej), wyłączyć go, a potem kolejno pokazywać się strażnikom (#2 na obrazku powyżej) i eliminować ich po cichu, gdy się do ciebie zbliżą.

Wkrocz teraz do centralnej części piętra. Z lewej strony na sofie siedzi kobieta - możesz spróbować ją do siebie zwabić i obezwładnić lub obejść ją i cały plac z prawej strony. Twoim celem jest niezauważone dotarcie w pobliże drugiego przejścia z laserami (#1 na obrazku poniżej).

Przejście z laserami (#1) oraz dwa wejścia (#2, #3) do szybu prowadzącego do pokoju monitoringu

Na prawo od niego przebywa dwóch strażników. Kiedy nie będą patrzeć w twoją stronę możesz szybko przedostać się do jednego z dwóch szybów wentylacyjnych, prowadzących do pokoju monitoringu. Pierwszy szyb (#2 na obrazku powyżej) znajduje się nad małym gzymsem - aby się do niego dostać musisz przeskoczyć przez barierkę i szybko przejść za kratkę z prawej, żeby nie zdążył cię zobaczyć wartownik z dołu.

Do tego samego szybu możesz też dojść korzystając z przejścia za koszem na śmieci (#3 na obrazku powyżej). W tym przypadku musisz skorzystać z terminala z prawej, wyłączyć lasery i gdy wartownicy z prawej nie będą patrzeć, zakraść się do przejścia do szybu. Ten doprowadzi cię do pokoju monitoringu.

Po wyeliminowaniu strażnika (#1) możesz uporać się z drugim i łatwo dojść do drzwi (#2) na klatkę schodową

W środku jest dwóch strażników. Jednego (#1 na obrazku powyżej) możesz zwabić w pobliże szybu i tam obezwładnić. Z drugim nie powinieneś mieć żadnych problemów, ponieważ siedzi odwrócony tyłem na krześle. Jeśli chcesz, to skorzystaj z przycisku EG z lewej strony, aby podnieść żaluzje, dzięki czemu będziesz mógł rozejrzeć się po pokoju, gdzie znajdziesz m.in. program do hakowania i palmtopa z kodem (1969).

Po przeszukaniu pomieszczenia udaj się w stronę przejścia (#2 na obrazku powyżej) prowadzącego na klatkę schodową. Poczekaj aż wieżyczka pod sufitem będzie zwrócona w lewo, po czym przejdź pod nią. Odczekaj do dogodnego momentu i zejdź schodami na dół. Otwórz drzwi i gdyby z lewej strony pojawił się strażnik, to zwab go do siebie i ogłusz. Teraz wystarczy przejść do windy z prawej strony.


Wejście do skrytki

Po dotarciu do windy skorzystaj ze zdobytej wcześniej karty i użyj panelu. Z dostępnych opcji wybierz skrytki bankowe. Kiedy zaczniesz zjeżdżać na dół odezwie się Vega, która powie, że na dole nie będziecie mieli łączności.

Wejście do szybu (#1), który ułatwi ci dostanie się do skrytki

Po zjechaniu na dół twoim celem będzie dostanie się do klatki schodowej na północy (z lewej strony korytarza). Możesz się tam dostać włamując się do terminala 3 poziomu na dole lub wskoczyć na podwyższenie nad laserami, poczekać na dogodny moment i przejść przez pokój z lewej (jest tam kamera i strażnik). Kiedy znajdziesz się na klatce spójrz w górę - za filarem znajdziesz wejście do szybu (#1 na obrazku powyżej), do którego się dostań.

Uwaga - do opisanego poniżej miejsca nad głowami strażników możesz się dostać w inny sposób. Po wyjściu z windy spójrz w prawo, a zobaczysz szybę oraz lejącą się z góry wodę. Obejdź całość z lewej strony, przejdź przez szybę i zlokalizuj szyb w prawym górnym narożniku - jeśli do niego wejdziesz nie będziesz musiał korzystać z przejścia w klatce schodowej.

Kratka (#1) prowadząca do skrótu

Jeśli skręcisz w szybie w prawo i przebijesz się przez kratkę, to trafisz do obszaru znajdującego się nad głowami strażników. Możesz dojść do jego końca, gdzie znajdziesz pokój z laptopem (hasło: vipsec487tv), przy pomocy którego można wyłączyć systemy ochronne na pierwszym poziomie banku. Warto skorzystać z tego rozwiązania, jeśli chcesz przedzierać się do skrytki tradycyjnie, przechodząc przez niższy poziom.

Możesz jednak skorzystać ze skrótu. Po tym, jak znajdziesz się nad głowami strażników spójrz w lewo. Znajdziesz tu kratkę (#1 na obrazku powyżej), którą podnieś. Wejdź do środka i ponownie skręć w lewo, wybijając kolejną kratkę. Znajdziesz się przed drzwiami z 5 poziomem zabezpieczeń. Jeżeli nie posiadasz odpowiednich zdolności hakerskich, to włam się do terminalu korzystając z omniklucza. Następnie wystarczy ruszyć przed siebie i kontynuować, aż do drzwi ze skrytką.

Skrytka (#1), na której użyj karty VersaLife

Przejdź przez nie, po czym podejdź do skrytki (#1 na obrazku powyżej) i użyj na niej karty. Po chwili na dół zjedzie skrytka - z lewej strony znajduje się czytnik, do którego przyłóż kartę. Następnie obejrzyj scenkę, w której Janus zacznie przegrywać dane na temat Orchidei, a Adam dowie się kilku interesujących szczegółów.


Opuszczenie banku

Po zakończeniu animacji warto rozejrzeć się po skrytce. Znajdziesz tu palmtopa z hasłem (5896klmo1bn), dzięki czemu możesz wejść do pobliskiego komputera. Ponadto warto włamać się do terminala z lewej (1 poziom zabezpieczeń), gdzie znajdziesz przedmiot fabularny - Enzym neutralizujący Orchideę.

Przycisk (#1), dzięki któremu skrytka zacznie jechać w górę

Po przeszukaniu skrytki będzie czas opuścić bank. Możesz to uczynić w taki sam sposób, w jaki się do niego dostałeś lub skorzystać z szybu. W drugim przypadku opuść skrytkę i wejdź na jej dach, po czym użyj przycisku (#1 na obrazku powyżej) z prawej. Kiedy winda się zatrzyma skorzystaj z przycisku na ścianie, a po odblokowaniu w ten sposób szybu wspinaj się coraz wyżej po kolejnych elementach.

Na 4 poziomie będziesz musiał włamać się do skrytki (1 poziom zabezpieczeń) i wysunąć ją, po czym kontynuować wchodzenie. Na 6 poziomie przejdź przez drzwi, a potem przez dwie kraty, dzięki czemu dotrzesz do drabiny prowadzącej na górę. Pod koniec zatrzymaj wiatrak, przejdź na parking, po czym wyjdź na miasto.


Powrót do spisu treści: Deus Ex: Mankind Divided, Rozłam Ludzkości - Poradnik, Solucja

Następnie: Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Misja 13: GARM


Ostatnim celem w misji będzie skierowanie się do lądowiska na północy Pragi, gdzie czeka na ciebie Miller oraz pilot. Po rozmowie z tym pierwszym zdecyduj czy jesteś gotowy do drogi do kompleksu GARM. Warto tam wyruszyć dopiero po wykonaniu wszystkich zadań pobocznych, w tym nowego o nazwie Poprawka, które pojawi się w dzienniku.

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze