Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Misja 12: Skok cz. 1 - parking, bank

Zadanie główne, w którym włamujemy się do skrytki bankowej.

Misja zostanie odblokowana po wykonaniu zadania Twarzą w twarz z tajemnicą. Niedługo po tym, jak skontaktuje się z tobą zegarmistrz Nomad, odezwie się do także Alex Vega, która powie, że VersaLife oczyszcza wszystkie informacje znajdujące się w banku.

Uwaga - staniesz teraz przed decyzją czy chcesz podjąć się obecnej misji czy też wykonać zadanie Twarzą w twarz z matką bomb. Nie możesz wypełnić dwóch misji, dlatego musisz podjąć wybór, którą z nich zechcesz zrealizować.

Na parking możesz dostać się przez główną bramę (#1), boczne wejście (#2) lub przez ścianę (#3)

Jeśli zdecydowałeś się pomóc Vedze to skieruj się przed bank Palisade na północnym zachodzi. Kiedy się do niego zbliżysz dziewczyna przekaże ci informacje o ważnej paczce znajdujące się w aucie menadżera banku. Zejdź na dół schodami naprzeciwko banku, które prowadzą do podziemnego parkingu.


Parking i materiały Janusa

Na ten możesz dostać się na kilka sposobów. Pierwszy to skorzystanie z ulepszenia Zdalne hakowanie na głównej bramie (#1 na obrazku powyżej). Druga możliwość, to włamanie się do terminala (#2 na obrazku powyżej) i wejście przez drzwi, a trzecia, to zniszczenie ściany z prawej (#3 na obrazku powyżej) z wykorzystaniem ulepszenie Przebicie przez ścianę. Warto dodać, że najlepszym rozwiązaniem wydaje się trzecia opcja. Dwie pierwsze powodują, że wchodzisz na teren parkingu wprost na kamerę i strażników, natomiast w ostatnim przypadku przez szyb możesz dostać się na teren tuż za kamerą, gdzie nie będziesz przez nią dostrzeżony.

Niebieskie auto (#1) w bagażniku którego znajduje się przesyłka Janusa

Jeżeli wybrałeś dwie pierwsze opcje, to musisz wyczekać na dogodny moment lub skorzystać z ulepszenia Szklana tarcza, aby szybko przejść do narożnika z lewej. Kiedy się tam znajdziesz ustaw się za autem i poobserwuj chwilę ruchy strażników i kamer. Twoim celem jest dotarcie do stojącego w narożniku z prawej auta (#1 na obrazku powyżej), w bagażniku którego jest poszukiwana przesyłka od Janusa.

Jak się tam dostać? Dobrze jest przemknąć za autami do drzwi z lewej (#2 na obrazku powyżej). Jest to składzik z szybem wentylacyjnym z prawej strony, który doprowadzi cię nad pokój strażników (#3 na obrazku powyżej). Jeśli chcesz możesz teraz od razu próbować przejść w pobliże auta albo z góry wyeliminować wartowników na dole (#4 na obrazku powyżej) np. strzelając w nich pociskami usypiającymi, a następnie wkraść się do systemu i wyłączyć kamery (w drugim komputerze znajdziesz kod 6745). Druga opcja umożliwi ci łatwe wyeliminowanie ostatniego wartownika przy aucie i zdobycie danych od Janusa z bagażnika (przy nim również znajdziesz palmtopa z kodem 6745).

Po podniesieniu paczki porozmawiaj z Vegą. Zdobyty wcześniej kod możesz użyć na niebieskich drzwiach z lewej, dzięki czemu zyskasz dostęp do nowego pomieszczenia prowadzącego do banku.


Wejście do banku

Uwaga - dwa poniższe akapity opisują przejście przez kanały, które warto odwiedzić. Droga ta prowadzi jednak do dobrze strzeżonej serwerowni, dlatego w ostatecznym rozrachunku, po przeszukaniu kanałów, lepiej jest jednak skierować się do banku od strony głównego wejścia, co zostało opisane nieco niżej.

W pomieszczeniu z gazem możesz wyłączyć go na dwa sposoby - korzystając ze Zdalnego hakowania na systemie z lewej (#1) lub używając zaworu (#2) z prawej. Znajdziesz tu zwłoki (#3) z palmtopem i kodem do skarbca oraz podniszczoną ścianę (#4), którą możesz zniszczyć

W nowym pomieszczeniu skieruj się w prawo, zejdź na dół po drabinie i rusz przed siebie. Po dotarciu do kraty zniszcz ją (ulepszenie Przebijanie przez ściany) i wejdź do pomieszczenia z generatorem i drzwiami, przez które przejdź.

Trafisz do pomieszczenia z gazem. Aby go wyłączyć skorzystaj ze Zdalnego hakowania na panelu (#1 na obrazku powyżej) po drugiej stronie lub przestaw zawór (#2 na obrazku powyżej) z prawej na dole. Następnie wskocz na podwyższenie z lewej (wymagane ulepszenie Cybernetyczna proteza nogi lub przeciągnięcie jakiegoś obiektu) i przejdź w prawo, gdzie znajdziesz ciało (#3 na obrazku powyżej). Przeszukaj je, żeby zdobyć palmtopa z hasłem do skarbca (2357). Następnie zniszcz osłabioną ścianę (#4 na obrazku powyżej) z lewej. Przejdź przez dziurę i drzwi, a trafisz do pilnie strzeżonej serwerowni z laserami i wieżyczką - uruchomienie alarmu dodatkowo aktywuje roboty bojowe.

Dlatego polecamy wejść do banku głównym wejściem od strony ulicy i właśnie takie rozwiązanie opisujemy poniżej.

Na dolnym piętrze banku, na prawo od windy (#1) jest pomieszczenie (#2) z kartą pozwalającą wjechać na trzecie piętro

Po wejściu do banku rusz przed siebie - nie będziesz tutaj przez nikogo niepokojony, pod warunkiem, że nie wejdziesz do żadnego z zastrzeżonych miejsc. Po przejściu przez hol udaj się w prawo i zejdź po schodach na dół. Rusz przed siebie w stronę windy (#1 na obrazku powyżej). Na prawo od niej jest pomieszczenie (#2 na obrazku powyżej) i panel z 1 poziomem dostępny.

Włam się do terminala i wejdź do pomieszczenia, gdzie na biurku znajdziesz kartę dostępu (mogłeś ją już znaleźć w misji pobocznej Samizdat). Dzięki niej możesz windą wjechać na trzecie piętro z biurami, co też uczyń.

Uważając na kamerę (#1) dostań się do gabinetu (#2)

Po dotarciu na górę przejdź do pomieszczenia z lewej, uważając na wzrok ludzi przebywających na korytarzu. W pomieszczeniu znajduje się jeden strażnik, którego możesz ominąć lub obezwładnić. Możesz też włamać się do laptopa na dole, gdzie znajdziesz kod do terminala na górze (0211). Twoim celem są schody z lewej strony - po dotarciu na półpiętro uważaj na kamerę nad drzwiami na szczycie schodów (#1 na obrazku powyżej). Kiedy nie będzie zwrócona w twoim kierunku udaj się w stronę drzwi (#2 na obrazku powyżej) i włam się do terminala lub skorzystaj z hasła.

Uwaga - jeśli we wspomnianej wcześniej misji pobocznej o nazwie Samizdat dotarłeś już do banku i włamałeś się do biura wyłączając np. kamery, to tym razem droga do gabinetu będzie znacznie prostsza, ponieważ systemu ochronne będą nieaktywne.

Skorzystaj z czytnika kart (#1) na biurku - w narożniku za telewizorem znajdziesz natomiast szyb (#2) prowadzący do windy

Po wejściu do środka podejdź do czytnika kart (#1 na obrazku powyżej) znajdującego się na blacie biurka i wejdź z nim w interakcję. Po krótkiej rozmowie z Vegą wyjmij kartę. Zanim opuścisz biuro możesz włamać się do laptopa z napisem security, aby wyłączyć systemu alarmowe, a także dostać się do tajnego pomieszczenia układając łamigłówkę na stole z prawej.


Powrót do spisu treści: Deus Ex: Mankind Divided, Rozłam Ludzkości - Poradnik, Solucja

Następnie: Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Misja 12: Skok cz. 2 - winda, skrytka


Więcej informacji na te tematy znajdziesz we wspominanej już misji Samizdat, pod koniec opisu.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze