Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości - awansowanie, punkty Praxis, doświadczenie

Poznaj sposoby rozwijania głównego bohatera i kupowania nowych ulepszeń oraz umiejętności.

Inwestowanie w ulepszenia w Deus Ex: Mankind Divided, Rozłam Ludzkości pozwala głównemu bohaterowi zdobyć dodatkowe umiejętności przydatne w rozgrywce. Umożliwiają one między innymi przenoszenie ciężkich przedmiotów, oddawanie wyższych skoków czy też możliwość przechodzenia przez lokacje z trującym gazem.

Kupowanie kolejnych ulepszeń jest możliwe za tak zwane punkty Praxis, które zdobywamy za awansowanie na kolejne poziomy rozwoju. Jest to możliwe, dzięki punktom doświadczenia otrzymywanym między innymi za wykonywanie zadań głównych i pobocznych, odkrywania nowych miejsc, włamywania się do komputerów czy obezwładniania przeciwników.


Zdobywanie punktów doświadczenia

Najwięcej punktów zapewnia wypełnianie misji fabularnych i pobocznych, ale nie warto przy tym rezygnować z mniejszych akcji pokroju hakowania. Wprawdzie przykładowe 100 punktów doświadczenia za włamanie się do terminala nie wydaje się liczbą zbyt dużą zwłaszcza przy 5000 tysiącach, jakie możemy otrzymać za wypełnienie zadania. Ale jeśli włamiemy się do 10 komputerów, a tych jest w grze sporo, to suma zaczyna rosnąć. Warto też pamiętać, że tytuł nagradza ogłuszanie rywali z zaskoczenia, a nie otwartą walkę i ich zabijanie.

Ekran ulepszeń, na którym rozwijamy postać głównego bohatera

Po zdobyciu wymaganej liczby punktów doświadczenia otrzymamy punkt Praxis. Aby go zainwestować przejdź w menu do zakładki Ulepszenia (#1 na obrazku powyżej). Z prawej strony i na dole w narożniku z lewej (#2 na obrazku powyżej) znajdziesz ilość punktów Praxis, które możesz wydać na ulepszenia. Drzewko tych ostatnich znajduje się z lewej strony (#3 na obrazku powyżej) - po najechaniu na któreś z nich z prawej strony (#4 na obrazku powyżej) pojawi się animacja umiejętności oraz jej opis.

Warto dodać, że jeśli będziesz używał zbyt wielu ulepszeń lub korzystał z nowych, to możesz zaburzyć stan systemu (#5 na obrazku powyżej) - należy wtedy wyłączyć niektóre ulepszenia.

Oprócz tego na ekranie widoczne są również posiadane przez ciebie kredyty (pieniądze - #6 na obrazku powyżej), ilość punktów doświadczenia niezbędnych do zdobycia kolejnego punktu praxis (#7 na obrazku powyżej) oraz całkowita liczba punktów doświadczenia (#8 na obrazku powyżej) zdobytych podczas całej gry.

Możliwe jest również zdobycie punktów Praxis, dzięki grze na urządzenia mobilne: Deus Ex GO. Więcej na ten temat: Deus Ex GO - poradnik i opis przejścia.


Kupowanie nowych ulepszeń

W pierwszej misji o nazwie Zakupy na czarnym rynku nasz bohater posiada praktycznie wszystkie możliwe ulepszenia. Niestety w dalszej części fabuły traci większość z nich pozostając tylko przy kilku podstawowych. Warto zatem skupić się na zdobywaniu dużej ilości punktów doświadczenia w celu inwestowania w nowe zdolności bohatera.

Sposób kupowania ulepszeń za punkty praxis

Co jeśli uzbieramy już upragnioną ich ilość i zdobędziemy punkt praxis? W jaki sposób zamienić go na konkretne ulepszenie? Przejdź do zakładki Ulepszenia (#1 na obrazku powyżej), a następnie z drzewka po lewej wybierz zdolność, która cię interesuje. W naszym przykładzie posłużyliśmy się Wyostrzeniem wzroku (#2 na obrazku powyżej).


Powrót do spisu treści: Deus Ex: Mankind Divided, Rozłam Ludzkości - Poradnik, Solucja

Następnie: Deus Ex: Rozłam Ludzkości - strzelanie, modyfikowanie broni, amunicja


Kliknij na dane ulepszenie, a przejdziesz do kolejnego menu, gdzie będziesz mógł wybrać konkretną zdolność. Warto bowiem wiedzieć, że większość ulepszeń posiada kilka poziomów, a nawet rodzajów. Te które są już zakupione mają kolor pomarańczowy (#3 na obrazku powyżej), natomiast te do kupienia są szare (#4 na obrazku powyżej) - te z kłódkami wymagają najpierw zakupienia ulepszenia znajdującego się nad nimi. Wybierz interesujące cię ulepszenie, a z prawej strony wyświetli się jego szczegółowy opis (#5 na obrazku powyżej).

Kiedy będziesz już gotowy zobacz czy posiadasz wymaganą ilość punktów praxis (#6 na obrazku powyżej), a jeśli tak, to wciśnij klawisz kup (#7 na obrazku powyżej). Warto w tym miejscu zwrócić uwagę czy dane ulepszenie jest bierne (brak poboru energii) i służy Adamowi od razu czy też wymaga manualnej aktywacji, co najczęściej wiąże się z poborem energii. W naszym przykładzie aktywowana funkcja posiada średni pobór energii (#8 na obrazku powyżej).

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze