Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: Modern Warfare - brutalne szczegóły kampanii ujawnione przez agencję przyznającą kategorie wiekowe

Wojna bez cenzury?

W bazie odpowiedzialnego za przyznawanie kategorii wiekowych grom amerykańskiego ESRB pojawił się wpis o Call of Duty: Modern Warfare, ujawniający brutalne szczegóły o kampanii fabularnej.

Strzelanka otrzymała klasyfikację Mature, co oznacza, że produkcja dedykowana jest osobom w wieku co najmniej 17 lat. Przedstawiciele agencji decyzję uzasadniają treściami, które są przepełnione realistyczną przemocą.

Z opisu ESRB wynika, że w niektórych fragmentach podejmiemy decyzje, które wpłyną na zachowanie wroga - przykładowo użyjemy pistoletu, by zagrozić rodzinie podejrzanego i spróbujemy powstrzymać terrorystów przed zastrzeleniem zakładników (co może jednak zakończyć się niepowodzeniem).

W Call of Duty: Modern Warfare wcielimy się w członków jednostek specjalnych

W jednej z sekwencji postać gracza poddawana jest torturom poprzez podtapianie, a w innych użytkownik może - wybierając określone opcje dialogowe - doprowadzić do zabójstwa związanego więźnia.

Natomiast przerywniki filmowe przedstawią między innymi wybuch zakładnika oraz śmierć dzieci i pozostałych cywili w wyniku zamachu gazowego. Do tego sceny, w których terroryści atakują młodych ludzi, w tym przetrzymywanego chłopca i rodzeństwo.

Zobacz: Call of Duty: Modern Warfare - premiera i najważniejsze informacje

W grze weźmiemy udział w strzelaninach z „realistyczną wymianą ognia, krzykami bólu i dużymi rozpryskami krwi”. To nie wszystko, ponieważ - jak twierdzi ESRB - za pomocą snajperki można odstrzelić przeciwnikowi części ciała.

Call of Duty: Modern Warfare zadebiutuje 25 października na PC, PS4 i Xbox One. Twórcy zamierzają zaprezentować kampanię fabularną pod koniec września, ale już wcześniejsze informacje wskazywały, że jest kontrowersyjna i przepełniona przemocą.

Źródło: ESRB

Następnie: Część twórców Death Stranding była przeciwna pomysłowi na grę - przyznaje Hideo Kojima

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze