Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Duże nowości w Call of Duty: Modern Warfare 2 - raport

System moralności i inne.

  • Przyszłoroczna odsłona Call of Duty to kontynuacja Modern Warfare sprzed dwóch lat
  • Kampania fabularna skupi się na walce z kartelem narkotykowym
  • W planach system moralności oraz nowa mapa dla darmowego Warzone

Na rynku nie zadebiutowało jeszcze Call of Duty: Vanguard, ale pojawiło się mnóstwo nieoficjalnych informacji o Modern Warfare 2 - przyszłorocznej odsłonie serii od Infinity Ward.

Źródłem wieści jest internauta o pseudonimie RalphsValve. Gra jest podobno kontynuacją restartu współczesnej odsłony cyklu z 2019 roku i w kampanii fabularnej opowie o walce z kolumbijskim kartelem narkotykowym.

Produkcja zaoferuje rzekomo system moralności wzorowany na rozwiązaniu z Red Dead Redemption 2 - podejmowane decyzje mają wpłynąć na przebieg historii. Według niepotwierdzonych szczegółów, tytuł postawi na realistycznie przedstawioną brutalność z utratą kończyn i przeciwnikami próbującymi zatamować krwawienie w trakcie walki.

Przyszłoroczna gra to podobno sequel Modern Warfare z 2019 roku

Ponadto podopieczny gracza zareaguje na stresujące momenty - ponoć kiedy zostanie złapany w zasadzkę, ręce postaci zaczną się trząść i będzie miała problemy z włożeniem magazynka. W planach także animacja zacinającej się broni.

Większość informacji potwierdziła redakcja VGC, choć źródła dziennikarzy przekonują, że niektóre detale to tylko spekulacje oparte na prezentacji wczesnej wersji projektu. Przykładowo system moralności i nadmierna brutalność pojawią się w strzelance, ale tylko w kilku misjach i nie odegrają istotnej roli w całej kampanii.

Portal twierdzi, że opowieść w produkcji jest mroczniejsza niż w Modern Warfare z 2019 roku. Gracze ponownie wcielą się podobno w członków jednostki Task Force 141. Żołnierze zmierzą się z kolumbijskim kartelem, a klasyczne czołgi, dżipy i samoloty zastąpią gumowe wojskowe łodzie i niewielkie helikoptery, które są skuteczniejsze w misjach infiltracyjnych.

Inne informacje przedstawione przez VGC:

  • momenty z zacinającą się bronią i przerażonym bohaterem faktycznie trafią do gry, ale są podobno jednorazowymi sekwencjami;
  • Infinity Ward ulepszyło sztuczną inteligencję, a wrogowie będą krzyczeli, przeklinali postać gracza i trzymali się za rany;
  • wraz z Modern Warfare 2 w darmowym Warzone pojawi się kolejna, trzecia już, mapa. Lokacja złoży się z obszarów pochodzących między innymi z drugiej części oryginalnej trylogii. Nie jest to jasne, ale najpewniej arena zastąpi planszę powiązaną z Vanguard - Activision nie chce bowiem oferować kilku jednocześnie;
  • na potrzeby przyszłorocznej części przygotowywany jest tryb, który pod względem założeń przypomina Hazard Zone z Battlefield 2042. Gracze stawią czoła innym użytkownikom i sztucznej inteligencji, realizując wyznaczone cele. Zmagania rozegrają się ponoć na nowej mapie z Warzone, Moduł tworzony jest od kilku lat i najpewniej zastąpi wariant zombie;
  • w klasycznym multiplayerze znajdą się elementy odświeżonej wersji trybu sieciowego z poprzedniego Modern Warfare 2 - zgodnie ze spekulacjami, projekt powstawał, ale został anulowany, a elementy remastera trafią do nowej gry. W planach odnowione plansze i bronie;
  • w wariancie wieloosobowym przyszłorocznej odsłony powrócą operatorzy, czyli postacie o unikalnym wyglądzie i cechach. Wśród postaci pojawią się bohaterowie i złoczyńcy z kampanii fabularnej.

Activision na razie nie skomentowało wieści.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze