Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: Modern Warfare - premiera i najważniejsze informacje

Kampania, multiplayer, zmiany i nowości.

Call of Duty: Modern Warfare to reboot czwartej części serii sprzed dwunastu lat. Twórcy wracają z popularną serią strzelanek do realiów współczesnego konfliktu zbrojnego, zachowując jednocześnie pewne podobieńśtwa do oryginalnego Modern Warfare.

Twórcy przedstawią inną historię, choć akcja rozegra się w lokacjach przywodzących na myśl niektóre okolice z Call of Duty 4. Trafimy między innymi na Bliski Wschód czy na tereny jednej z byłych republik ZSRR. Powrócą także niektórzy znani bohaterowie.

Oczywiście gra zaoferuje różne rodzaje rozgrywki. W przeciwieństwie do ubiegłorocznego Black Ops 4, Call of Duty: Modern Warfare to nie tylko multiplayer, ale i kampania fabularna. Tryb sieciowy doczekał się wielu zmian, czyniąc z tegorocznej części najbardziej obfitą w nowości odsłonę cyklu od lat.

Najnowsza część serii pozbawiona będzie jakiekolwiek przepustki sezonowej (Season Pass).

  • Premiera: 25 października 2019
  • Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One
  • Wersja językowa: polska
  • Producent: Infinity Ward
  • Wydawca: Activision
  • Wydawca PL: Cenega

Data premiery i edycje gry

Nowe Call of Duty: Modern Warfare ukaże się 25 października 2019 roku. Strzelanka trafi na PC, PlayStation 4 oraz na Xbox One. Wersja PC dostępna będzie na platformie Battle.net.

Grę można już zamówić w przedsprzedaży. Zawartość do pre-orderów jest dosyć skromna - kupując Modern Warfare już teraz, otrzymamy dostęp do postaci Kapitana Price'a w trybie Blackout w Call of Duty: Black Ops 4.

W sprzedaży dostępna jest też wersja Dark Edition za ponad 800 zł. To wydanie kolekcjonerskie, w którym znajdziemy między innymi noktowizor oraz ekskluzywny steelbook. Są też dodatki cyfrowe - nóż taktyczny oraz trzy różne pakiety operatorów ze specjalnymi skórkami i wyjątkowym wyglądem broni.


Fabuła - kampania single-player

Historia w nowym Modern Warfare ma być inspirowana zarówno fabułą oryginału, jak też wydarzeniami ze współczesnych nagłówków i pierwszych stron gazet. Możemy oczekiwać wątków związanych z terroryzmem.

Nie ujawniono jeszcze wielu szczegółów, ale wiadomo, że gracze trafią w różne zakątki świata, by jako członkowie sił specjalnych z kilku państw zwalczać zagrożenia.

Powrócą bohaterowie z poprzednich części Modern Warfare - choć tym razem mamy do czynienia z restartem historii, a nie kontynuacją. Jedną z głównych postaci będzie słynny kapitan Price.

Deweloperzy zanaczają, że kampania będzie poważna i przeznaczona dla dojrzałego odbiorcy. Nie obędzie się bez mocnych fragmentów w stylu misji No Russian z Modern Warfare 2. Według relacji mediów, w jednym z etapów gracze pokierują przez moment dzieckiem z terrorystycznej bojówki.


Multiplayer - najważniejsze zmiany i nowości

W trybie wieloosobowym Call of Duty: Modern Warfare (2019) zaoferuje wiele imponujących nowości. Przede wszystkim, twórcy przygotowali tym razem tryby dla większych grup - zmierzymy się w starciach 10 na 10 czy 20 na 20. W jednym trybie rywalizować będzie nawet ponad 100 graczy podzielonych na różne drużyny.

Wielkość map będzie odpowiednio dostosowana do liczby uczestników, a w niektórych trybach dostępne będą nawet naziemne pojazdy bojowe. Zabraknie jednak maszyn latających. W momencie premiery gra nie zaoferuje też żadnego battle royale.

Modern Warfare powstaje na zupełnie nowym silniku graficznym, co widać na pierwszy rzut oka. Dostrzec można inne animacje żołnierzy, nieco cięższy model poruszania się i nowe animacje broni przy strzelaniu czy przeładowywaniu.

Modern Warfare może zaspokoić potrzeby graczy tęskniących za motywem współczesnego konfliktu zbrojnego w strzelankach sieciowych

System modyfikacji broni także został zmieniony. Wymiana poszczególnych części karabinu czy strzelby wpłynie na działanie sprzętu w sposób bardziej odczuwalny niż w poprzednich częściach serii. Przykładowo, do AK-47 części można dobrać tak, by w praktyce przerobić tę broń na maszynowy pistolet AK-47u.

Deweloperzy zaimplementowali również bardziej realistyczną balistykę pocisków. To duża zmiana w porównaniu do innych odsłon Call of Duty, gdzie stosowano tak zwany system hit-scan - pociski trafiały zawsze dokładnie w ten punkt, w który celowaliśmy.

Inna istotna nowość to brak minimapy. Aktywuje się ona i pokaże pozycje wrogów tylko wtedy, gdy ktoś z naszej drużyny aktywuje radar - tradycyjnie dostępny jako nagroda za serię zabójstw.

Twórcy pozwolą też grać wspólnie użytkownikom różnych platform, co oznacza, że teoretycznie posiadacz PS4 zagra z kolegą z PC. Nie wiadomo jednak, czy cross-play będzie dostępny we wszystkich trybach. Prawdopodobnie będzie aktywny w trybie Spec Ops, czyli kooperacyjnych misjach, w których kilku graczy zmierzy się z komputerowymi przeciwnikami. Tegoroczne Call of Duty nie zaoferuje bowiem trybu Zombie.

O autorze
Komentarze