Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty będzie obecne na PlayStation „jeszcze przynajmniej kilka lat” - zapowiada Microsoft

Po wygaśnięciu obecnej umowy.

Gry z serii Call of Duty będą pojawiać się na PlayStation „jeszcze przynajmniej kilka lat” po wygaśnięciu obecnej umowy między Sony i Activision - zapewnia Phil Spencer w liście do dyrektora Sony Computer Entertainment.

Jak informuje portal The Verge, list został wysłany na początku roku. Phil Spencer - szef działu Xboxa - chciał zapewnić Jima Ryana, czyli swojego odpowiednika w Sony, że flagowa seria strzelanek Activision nie zniknie nagle z konsol konkurencji.

W styczniu wysłaliśmy do Sony oficjalne oświadczenie, gdzie zagwarantowaliśmy, że po wygaśnięciu obecnego kontraktu Call of Duty dalej będzie pojawiać się na PlayStation przez jeszcze co najmniej kilka lat, z tymi samymi funkcjami i zawartością co wydania na PC i Xboxa. Nasza oferta wykracza daleko poza typowe umowy w tej branży” - potwierdził Spencer w oświadczeniu przesłanym The Verge.

Ujawnienie bardziej precyzyjnych planów może być istotne w świetle trwającego obecnie procesu przejmowania Activision Blizzard przez Microsoft. Przypomnijmy, że zastrzeżenia dotyczące transakcji miał Brytyjski urząd ds. Konkurencji i Rynku (CMA). Urzędnicy stwierdzili, że tak duża fuzja może znacznie zaszkodzić sprzedaży PlayStation.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Call of Duty: Modern Warfare

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze