Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ghost z Call of Duty potępiony przez Activision. Powodem obraźliwe wypowiedzi aktora

Jeff Leach nie będzie już współpracował z firmą.

  • Głos Ghosta oskarżony o seksizm
  • W wulgarny sposób zwracał się do różnych kobiet
  • Activision nie chce już pracować z aktorem

Activision kończy współpracę z Jeffem Leachem, który udzielił głosu postaci o pseudonimie Ghost w Call of Duty: Modern Warfare z 2019 roku oraz Warzone. Wszystko przez obraźliwe komentarze wypowiadane przez aktora pod adresem kobiet.

Youtuber NitroLukeDX przygotował zbiór kilku wypowiedzi, które przez ostatnie lata padły z ust Leacha. Najwcześniejsze nagranie pochodzi z 2017 roku, kiedy podczas programu TwinGalaxies „Ghost” powiedział o streamerce The Zombi Unicorn, że nie pojawiła się w show, ponieważ „musiała by być zabawna, a nie tylko polegać na swoim okropnym dekolcie”.

Kolejne urywki pochodzą podobno z 2020 roku i również prezentują Leacha zwracającego się do kobiet w wulgarny i obraźliwy sposób - tym razem podczas streama na Facebooku.

Po tym, jak NitroLukeDX zwrócił uwagę społeczności na zachowanie Jeffa Leacha, streamerzy - w tym wspomniana wcześniej The Zombi Unicorn - głośno zastanawiali się, dlaczego osoba wygłaszająca przepełnione nienawiścią wypowiedzi jest partnerem Facebooka i Activision. Z kolei serwis Charlie Intel poprosił wydawcę Call of Duty o skomentowanie sprawy.

„W naszej branży, naszych grach i społeczności nie ma miejsca na seksizm” - odpowiedziało Activision w komunikacie. „Nie pracujemy już z Jeffem Leachem. Mocno potępiamy te wypowiedzi. Jesteśmy zdeterminowani, by gwarantować zabawne i bezpieczne doświadczenia dla wszystkich graczy”.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze