Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: Modern Warfare 2 i Warzone 2 oficjalnie zapowiedziane

Prace nad grami nadzoruje Infinity Ward.

Activision potwierdziło wieści sprzed kilku godzin i oficjalnie zapowiedziało nie tylko Call of Duty Warzone 2, ale też Modern Warfare 2.

Projekty ujawniono w niecodzienny sposób, bo we wpisie na blogu serii. Prace nad grami nadzoruje Infinity Ward, czyli studio odpowiedzialne właśnie za współczesne odsłony cyklu. Produkcje powstają równolegle na zupełnie nowym silniku graficznym.

Call of Duty: Modern Warfare 2 ukaże się w tym roku, choć dokładnej daty premiery i platform docelowych nie ujawniono. Termin debiutu Warzone 2 nie jest znany, ale pozycja najpewniej pojawi się jakiś czas po premierze płatnej części.

Kontynuacja Modern Warfare pojawi się jesienią

Następca darmowej produkcji określany jest jako „ogromna ewolucja gatunku battle royale. W planach między innymi nowa lokacja oraz tryb sandbox, czyli wariant swobodnej rozgrywki. Szczegółów jednak nie przedstawiono, podobnie jak materiałów graficznych.

Nieco więcej informacji dostarcza redakcja serwisu CharlieIntel, która uczestniczyła w niedawnym spotkaniu dla prasy. Szefowie Infinity Ward przekonują, że „powinno być oczywistym”, że kontynuacja Modern Warfare powstanie.

Warzone 2 powstaje na nowym silniku

Twórcy twierdzą, że silnik sequela jest przygotowywany od kilku lat. Obiecują, że nowe rozwiązanie techniczne poprawi poprawi doznania graczy na wszystkich platformach docelowych, ale detali nie przekazano. Według deweloperów, strzelanka ukaże się jesienią 2022 roku.

Warzone 2 powstaje na silniku Call of Duty: Modern Warfare 2. Autorzy przekonują, że rozwijanie obu projektów jednocześnie pozwoli uniknąć problemów, które pojawiły się przy okazji integracji pierwowzoru z innymi płatnymi odsłonami cyklu.

Read this next