Skip to main content

Call of Duty Modern Warfare 2 - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, mechanika oraz multiplayer.

Witajcie! Przed wami poradnik do Call of Duty Modern Warfare 2, czyli najnowszej produkcji z 2022 roku. Znajdziecie tu wszystkie najważniejsze informacje na temat rozgrywki - od rozgrywki po opis przejścia wszystkich misji.

Jest to opowieść o współczesnym konflikcie zbrojnym, w którym stronami są nie tylko żołnierze jednostek specjalnych, ale też profesjonalni najemnicy i członkowie kartelu narkotykowego.

Życzymy miłej lektury i dobrej zabawy w Call of Duty Modern Warfare 2!


Spis treści poradnika - skocz do sekcji:


Rozgrywka i mechanika

W tej sekcji opisujemy i wyjaśniamy najważniejsze systemy gry. Znajdziecie tu też przydatne wskazówki - zarówno dotyczące kampanii, jak i rozgrywki wieloosobowej.


Opis przejścia

W tym rozdziale znajduje się kompletna solucja, czyli opis przejścia wszystkich zadań i misji z kampanii fabularnych. Znajdziesz tam również ilustracje, które pomogą przejść najtrudniejsze fragmenty.


Multiplayer

W tej sekcji poradnika znajdziesz kluczowe wskazówki do trybu wieloosobowego. Pozwolą ci lepiej zrozumieć poszczególne apsekty multiplayera i wygrywać na polu walki.


Pytania i odpowiedzi

Przygotowaliśmy dla was sporo informacji o grze, a także odpowiedzi na pytania, które mogą pojawić się zarówno przed, jak i po premierze.


Interfejs i porady ogólne

Na początek zabawy warto poznać podstawowe elementy gry, takie jak interfejs, a także wskazówki dotyczące rozgrywki na start.

Interfejs i oznaczenia na ekranie

W trybie kampanii interfejs jest dość minimalistyczny. Na ekranie widzimy tylko najważniejsze informacje, jakie potrzebne są wyłącznie w danej chwili. W niektórych misjach mogą pojawić się dodatkowe elementy interfejsu.

  1. Wskaźnik kierunku trafienia - czerwony łuk informuje, z której strony otrzymujemy obrażenia.
  2. Ważne komunikaty - w tym miejscu pojawiają się ważne informacje, jak wiadomość o konieczności ukrycia się przed ostrzałem czy przeładowania broni, ale też ikony informujące o konieczności wciśnięcia określonego przycisku w celu wykonania akcji specjalnej (jak użycie strzykawki czy sięgnięcie po lunetę).
  3. Ikona broni - informuje o rodzaju broni, jaki aktualnie mamy na wyposażeniu.
  4. Liczniki amunicji i granatów - pierwszy informuje o obecnej liczbie nabojów w magazynku (wyżej) oraz o łącznej liczbie posiadanej amunicji danego typu (niżej). Ikony granatów pokazują ilość posiadanych ładunków wybuchowych lub innych narzędzi.
  5. Wskaźnik zdrowia - czerwona ramka wokół ekranu informuje o stanie zdrowia. Im więcej krwi jest na ekranie i im jest on ciemniejszy, tym niższy jest stan zdrowia postaci.

Wskazówki na start

- Call of Duty Modern Warfare 2 jest dynamiczną strzelanką nastawioną na akcję. Nie oznacza to jednak, że bezmyślne szarżowanie na wroga jest taktyką godną polecenia. Wbrew przeciwnie - w trakcie rozgrywki najlepiej jest zachować zimną krew i zdrowy rozsądek. Wrogów należy eliminować szybko, ale rozważnie i najlepiej zza osłony. Próby grania „na Rambo” kończą się zazwyczaj koniecznością wczytania punktu kontrolnego.

- Stań się jednym ze sterowaniem. Na wyższych poziomach trudności można zginąć od jednego lub dwóch trafień. Każde nieplanowane podniesienie głowy zza osłony może skutkować śmiercią.

- Gra oferuje szereg opcji ułatwień dostępu. Skorzystaj z nich, jeśli masz trudność z czytaniem napisów lub odczuwasz inne niedogodności.

- W Call of Duty Modern Warfare 2 nie ma apteczek. Leczenie wymaga ukrycia się za osłoną i odczekania, aż zdrowie zregeneruje się samo. Zwykle trwa to kilka sekund, trzeba jednak postarać się, aby nie dosięgła nas żadna kula.

- Możesz nosić przy sobie dwie sztuki broni palnej oraz dwa rodzaje granatów lub innych narzędzi. Dobieraj sprzęt tak, aby każda broń korzystała z innego typu amunicji. Dobrze sprawdza się też połączenie broni o różnym zasięgu, np. karabin snajperski i karabin automatyczny lub strzelba i pistolet z tłumikiem.

- W niektórych misjach dostaniesz możliwość wyboru jednej z kilku opcji dialogowych. Nie mają one realnego wpływu na przebieg wydarzeń, są jednak miłym dodatkiem i pozwalają lepiej wczuć się w postać.

- Call of Duty Modern Warfare 2 składa się z 17 misji o różnej długości i o przeróżnym charakterze. Znajdziesz tu zarówno zadania infiltracyjne, snajperskie czy szpiegowskie, jak i totalną rozwałkę oraz sekcje w pojazdach.

- Jest kilka poziomów trudności do wyboru. Najtrudniejszym jest tryb Realizm, który odblokowuje się po ukończeniu gry na dowolnym innym poziomie trudności. W tym trybie jest bardzo łatwo zginąć (często od pojedynczego trafienia), wrogowie są nieco sprytniejsi, a interfejs jest w większości wyłączony i nie można korzystać celownika na ekranie.

Zobacz także