Skip to main content

Call of Duty wprowadza „taktyczne zwierzaki”, które można nosić przy pasku

Fortnite, czy to ty?

Call of Duty staje się coraz dziwniejsze. Activision ogłosiło, że wprowadza do piątego sezonu Modern Warfare 2 i Warzone 2.0 tzw. „zwierzaki taktyczne”, które będzie można nosić przy pasku, a także wydać rozkaz wykończenia przeciwnika. Pokazano też pierwszego kompana - psa Merlina.

Najwyraźniej zwierzaki będą mogli nosić tylko wybrani Operatorzy, a pierwszym z nich jest Arthur. Zarówno postać, jak i jednostkę K9 (czyli właśnie bojowego owczarka) otrzymają gracze, którzy wykupią BlackCell, a więc płatną wersję karnetu bojowego na piąty sezon.

Wygląda na to, że przebywając przy pasku, zwierzaki będą wygodnie zmniejszone, by nie zajmowały zbyt dużo miejsca. Merlin dysponuje ruchem kończącym, który można dostrzec w 0:25 w powyższym materiale. Activision podkreśla, że zwierzęcych kompanów nie można w żaden sposób zranić, więć są całkowicie bezpieczni.

Reszty zwierzaków nie przedstawiono, ale wpis na oficjalnym blogu kilkukrotnie wspomina o „zwierzakach taktycznych” w liczbie mnogiej, więc możemy spodziewać się kolejnych propozycji. Jak można się domyślić, będą to prawdopodobnie nie tylko psy.

Sezon 5. Modern Warfare 2 i Warzone 2.0 rozpoczyna się już dziś, 2 sierpnia, o godzinie 19:00. Nowa przepustka wprowadza między innymi pięciu kolejnych Operatorów, osiem skinów i dwie bronie.

Jeżeli mało wam wieści, które pokazują, jak Call of Duty upodabnia się do Fortnite, to przypomnijmy, że w tym sezonie do gry trafią też Snoop Dogg i Nicki Minaj w roli Operatorów.

Zobacz także