Skip to main content

Call of Duty Modern Warfare 2 - czy jest cross-save i crossplay

Granie na różnych platformach.

Ważną częścią każdej odsłony Call of Duty jest tryb multiplayer i nie inaczej będzie w przypadku tegorocznego Modern Warfare 2.

A co, jeśli zechcemy zagrać ze znajomymi, którzy mają inny sprzęt niż my - przykładowo, my gramy na PC, a znajomi na PS5 - czy wówczas jest możliwość wspólnego grania? Co w przypadku, gdy zechcemy przenieść swoje postępy i postać z jednej platformy na drugą, np. z Xbox One na PC? Na tej stronie dowiesz się, czy to możliwe.


Na tej stronie:


Crossplay - wspólne granie na różnych platformach

Call of Duty: Modern Warfare 2 oferuje zarówno rozgrywkę międzyplatformową, jak i międzygeneracyjną. Pozwala ona grać wspólnie posiadaczom PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S. Możliwa jest także rozgrywka pomiędzy starszą a nowszą generacją konsol - PS4 i PS5 oraz Xbox One i Xbox Series X/S.

Aby skorzystać z opcji gry międzyplatformowej i międzygeneracyjnej, należy najpierw zalogować się na istniejące lub założyć nowe konto Activision/ Call of Duty. Stosowna opcja pojawi się podczas pierwszego uruchomienia gry w trybie online.

Rozgrywka międzyplatformowa i międzygeneracyjna jest domyślnie włączona. Można również zrezygnować z tej opcji. Znajdziemy ją w menu Ustawienia, w zakładce Konto. Możemy ta włączyć lub wyłączyć grę międzyplatformową (crossplay), a także włączyć lub wyłączyć czat tekstowy i czat głosowy z grającymi na innych platformach.

Gra międzygeneracyjna dostępna jest we wszystkich trybach wieloosobowych Call of Duty: Modern Warfare 2.


Cross-play - przenoszenie postępów między platformami

Call of Duty: Modern Warfare 2 oferuje również pełną crossprogresję, czyli przenoszenie zapisów pomiędzy dowolnymi platformami. Zapisy przechowywane są na koncie Activision/Call of Duty, które wymagane jest do rozgrywki sieciowej.

Aby przenieść postęp na inną platformę, np. z PS4 na PC, z PC na Xbox Series X czy z Xbox One na PS5, wystarczy nabyć kopię gry na nową platformę, a następnie zalogować się na to samo konto Activision/ Call of Duty, którego używaliśmy na poprzedniej platformie.

  • Przenoszenie postępów obejmuje zebrane punkty doświadczenia oraz PD broni, przedmioty zdobyte lub odblokowane podczas rozgrywki, postępy w przepustce bojowej, postępy w kampanii oraz ukończone misje i wyzwania.
  • Przenoszenie postępów nie obejmuje punktów Call of Duty (CP). Punkty CP można wydać wyłącznie na platformie, na której zostały kupione. Przedmioty kupione za pomocą CP są jednak przenoszone i dostępne na wszystkich połączonych platformach.

Przed zmianą platformy zaleca się wydanie wszystkich posiadanych punktów CP.

Zobacz także:

Spis treści: Call of Duty Modern Warfare 2 - Poradnik, Solucja

Zobacz także