Skip to main content

Cheaterzy w Call of Duty mają teraz halucynacje. Kolejna kara od Activision

Kto jest prawdziwy, a kto nie?

System Ricochet, wykrywający i usuwający oszustów w Call of Duty Warzone 2.0 i Modern Warfare 2, powiększa wachlarz narzędzi służących nękaniu cheaterów. Osoby korzystające z niedozwolonego oprogramowania będą mieć teraz halucynacje.

Nowa kara od Activision generuje w grze cheaterów postacie-wabiki, które mają odwrócić ich uwagę i... wywołać frustrację. Nie są to prawdziwi gracze, tylko fałszywki, które odtwarzają ruchy jakiegoś zawodnika na mapie, aby wyglądać naturalnie i nie wzbudzać podejrzeń. Uczciwi gracze nie widzą tych postaci.

Niedozwolone oprogramowanie widzi wabiki jako prawdziwych graczy, np. wyświetla informacje nad głową lub - w przypadku aimbota - przyciąga celownik do celu - więc oszust nawet nie spodziewa się, że padł ofiarą sztuczki deweloperów.

Na ekranie cheaterów wabiki wyglądają jak prawdziwi gracze

Na blogu opisującym nowość Activision tłumaczy, że halucynacje mogą być wykorzystywane na dwa sposoby: albo w formie kary dla potwierdzonego cheatera, albo w formie testu dla gracza, którego podejrzewa się o zakazane sztuczki. W tym drugim przypadku interakcja z wabikiem w nieodpowiedni sposób (np. z pomocą aimbota) może potwierdzić, że na serwerze jest oszust.

Halucynacja to jedna z wielu metod pastwienia się nad cheaterami w Warzone 2.0 i Modern Warfare 2. Ricochet potrafi zabrać takim osobom broń, znacznie ograniczyć obrażenia zadawana innym graczom czy włączyć niewidzialność dla wszystkich innych graczy z perspektywy przyłapanej osoby.

Dlaczego twórcy natychmiast nie banują cheaterów, tylko zostawiają ich przez pewien czas na serwerach w tych dziwnych warunkach? Activision twierdzi, że pozwala to Ricochetowi zbierać „cenne informacje, które pomogą walczyć z takim zachowaniem w przyszłości”.

Read this next