Skip to main content

Call of Duty Modern Warfare 2 - jak się leczyć

Jak regenerować zdrowie i pozbyć się ran w misji Samotność.

Jak w większości gier, w Call of Duty Modern Warfare 2 trzeba dbać o poziom zdrowia. Śmierć kończy grę i trzeba zaczynać od nowa w ostatnim punkcie kontrolnym. Na szczęscie checkpointy zostały chojnie rozsiane przez twórców. Jednak co to za zabawa, kiedy trzeba zaczynać od nowa? Z tej strony dowiecie się, jak wygląda leczenie w najnowszym Call of Duty.


Na tej stronie:


Leczenie w trakcie walki

  • Gdy atakują nas wrogowie, spada poziom zdrowia naszej postaci. Sygnalizuje to czerwona, krwawa ramka wokół ekranu. Im jest ciemniejsza, tym bliższa śmierci jest nasza postać.
  • W przeciwieństwie do dawnych odsłon czy nawet nowszego Call of Duty WW2, w Call of Duty Modern Warfare 2 zdrowie regeneruje sie automatycznie i nie wymaga używania apteczek.
  • Aby zregenerować zdrowie, należy na chwilę schować się za osłoną i unikać obrażeń.
  • Znajdź osłonę i ukryj się przed ogniem lub zlikwiduj wszystkie cele, nim cię zabiją. Następnie poczekaj kilka sekund - czerwona ramka zacznie znikać, a gdy ekran będzie całkiem czysty, bedzie oznaczało to całkowite zregenerowanie zdrowia.
  • Na wyższych poziomach trudności jak Weteran lub Realizm, jedno lub dwa trafienia potrafią zmniejszyć poziom zdrowia naszej postaci do zera. W tym wypadku proponujemy całkowicie unikać otrzymywania obrażeń przez cierpliwą i taktyczną grę oraz precyzyjne eliminowanie wrogów.

Jak wyleczyć się z ran w misji Samotność

  • Misja Samotność jest dość nietypowa. Przez pierwszą część zadania nasza postać będzie ranna i nie zregeneruje zdrowia automatycznie. Rany ograniczają prędkość poruszania się po terenie, a pojawiający się ból utrudnia celowanie oraz wywołuje efekt rozmycia obrazu, który znacznie zmniejsza widoczność.
  • Te rany można wyleczyć, ale trzeba znaleźć strzykawkę z adrenaliną. To jedyny moment w grze, kiedy do leczenia wymagane jest użycie przedmiotu.
  • Strzykawka z adrenaliną znajduje się w walizce leżącej w alejce na prawo od wyjścia z domu, w którym za zielonymi drzwiami stała pułapka ze strzelbą.
Adrenalina znajduje się w tej walizce.

Spis treści: Call of Duty Modern Warfare 2 - Poradnik, Solucja

Zobacz także