Skip to main content

Call of Duty Modern Warfare 2 - czy jest w Game Pass

Chodzi o premierę gry.

W obliczu planów przejęcia wydawcy Call od Duty, firmy Activision Blizzard, przez Microsoft pojawia się pytanie, czy Call of Duty Modern Warfare 2 dostępne będzie od premiery w ramach abonamentu Xbox Game Pass. Na ten moment, tegoroczny CoD nie zostanie dodany do Game Passa na premierę.

Xbox Game Pass jest usługą subskrypcyjną, która za stosunkowo niską miesięczną opłatę daje dostęp do biblioteki ponad 200 gier na konsolach Xbox, komputerach PC oraz w chmurze, dzięki której można grać na urządzeniach mobilnych, w przeglądarce, a nawet na wybranych smart TV.

Wszystkie gry wydawane przez Xbox Game Studios, a zatem przez Microsoft, w dniu premiery pojawiają się Game Pass bez żadnych dodatkowych opłat. Przejęcie Activision Blizzard - choć ogłoszone jeszcze w zeszłym roku - nadal nie zostało sfinalizowane, a zatem twórcy Call of Duty pozostają niezależną firmą.

Activision nadal obowiązują także umowy z Sony, gwarantujące graczom PlayStation pewne korzyści w stosunku do graczy z innych platform, jak wcześniejszy dostęp do testów beta trybów sieciowych Call of Duty: Modern Warfare 2.

Microsoft nie zdecydował się także na opłacenie licencji na umieszczenie Call of Duty: Modern Warfare 2 w bibliotece Game Pass, co oznacza, że tytuł nie będzie dostępny w ramach subskrypcji, przynajmniej na premierę.

Bardzo prawdopodobne jednak, że ta oraz inne części Call of Duty zostaną włączone do abonamentu Game Pass krótko po sfinalizowaniu transakcji przejęcia Activision-Blizzard przez Microsoft. Nie jest to jednak nic pewnego, ponieważ przejęcie poddawane jest wnikliwym kontrolom prowadzonym przez organy rządowe z całego świata, z których jeszcze nie wszystkie wyraziły zgodę na zakończenie transakcji.

Zobacz także:

Spis treści: Call of Duty Modern Warfare 2 - Poradnik, Solucja

Zobacz także