Skip to main content

Call of Duty Modern Warfare 2 - czy to remake, wyjaśniamy tytuł gry

Wyjaśniamy, co chodzi z tytułem tegorocznego CoD-a.

Tegoroczne Call of Duty: Modern Warfare 2 dzieli tytuł z grą wydaną 13 lat temu na Xbox 360, PS3 oraz PC. Co łączy obie produkcje i czy najnowsza odsłona popularnej serii jest remakiem? Rozwiewamy wątpliwości.


Czy Call of Duty: Modern Warfare 2 to remake

Nie, Call of Duty: Modern Warfare 2 z 2022 roku nie jest remakiem ani remasterem Call of Duty: Modern Warfare 2 z 2009 roku. Nowa gra jest bezpośrednią kontynuacją Call of Duty: Modern Warfare z 2019, które z kolei było tzw. miękkim rebootem podserii Modern Warfare i tylko luźno nawiązywało do oryginalnego Call of Duty 4: Modern Warfare wydanego w 2007 roku.

Choć w grze pojawią się postacie znane z oryginalnego Call of Duty: Modern Warfare 2, to historia opowiedziana w grze jest zupełnie inna i nie ma związku ze starszymi odsłonami serii. Także rozgrywka i misje są zupełnie nowe, choć nie można wykluczyć pewnych ukłonów w stronę fanów grających w starsze części Call of Duty.

W oryginalnej grze z 2009 roku ultranacjonaliści przejmują kontrolę w Rosji, czyniąc z Zachajewa bohatera. Jego były podwładny, Makarow, zaczyna popełniać akty terrorystyczne w całej Europie, a Task Force 141 ma za zadanie położyć temu kres.

W nowym Call of Duty: Modern Warfare 2 historia jest kontynuacją wydarzeń z Call of Duty: Modern Warfare (2019) i nie ma związku z oryginalną grą. Wiemy natomiast, że w tegorocznej grze pojawią się postacie znane z oryginału, w tym kapitan Price, Gaz i Soap. Antagonistami będą Zachajew oraz organizacja terrorystyczna Al-Katala.

Spis treści: Call of Duty Modern Warfare 2 - Poradnik, Solucja

Zobacz także