Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty osobiście wyeliminuje cheatera z gry. Nowa kara od Activision

Ricochet w akcji.

Wśród atrakcji piątego sezonu rozgrywek Call of Duty Modern Warfare 2 i Warzone 2.0 nie zabrakło usprawnień systemu anti-cheat. Od teraz gracze będą informowani na bieżąco o wyrzuceniu nieuczciwego zawodnika z gry.

Wszystko za zasługą kolejnego ulepszenia systemu Ricochet. Activision wykorzystało już najwyraźniej cały wachlarz bardziej pomysłowych utrudnień życia cheaterów, dlatego tym razem postawiono na prostotę. System własnoręcznie wyeliminuje problematyczne osoby z gry, co zostanie odpowiednio zobrazowane na liście uśmierconych graczy. Gorzej gdy okaże się, że to Ricochet zdobędzie największą liczbę zabójstw w meczu.

Wydawać by się mogło, że opracowywanie kolejnych kreatywnych kar to dla twórców świetna zabawa. Nieuczciwi gracze mogą być chociażby rozbrajani albo osłabiani do takiego stopnia, że nie zadają żadnych obrażeń. Od pewnego czasu doznają także halucynacji - wykryty oszust musi mierzyć się z irytującymi postaciami-wabikami, niewidocznymi dla innych graczy. Deweloperom można zarzucić wiele, ale z pewnością nie brak wyobraźni.

Za swego rodzaju zabawą z cheaterami stoi jednak konkretna filozofia. Activision twierdzi, że pastwienie się nad takimi osobnikami pozwala zebrać Ricochetowi „cenne informacje, które pomogą walczyć z takim zachowaniem w przyszłości”. Kary działają zarówno w Call of Duty Modern Warfare 2, jak i Warzone 2.0.

Na koniec przypomnijmy, że piąty sezon rozgrywek rozpoczął się całkiem niedawno - 2 sierpnia. Nowa przepustka wprowadziła między innymi pięciu kolejnych Operatorów - w tym Nicki Minaj i Snoop Dogga - osiem skinów i dwie kolejne bronie. By nie było zbyt nudno, do gry trafiły także „taktyczne zwierzaki”, które możemy nosić przy pasie.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze