Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Otwarta beta Marvel's Avengers - kiedy start, jak pobrać

Próbna wersja na PC, PS4 i Xbox One.

Marvel's Avengers zadebiutuje już 4 września, jednak przed premierą można wypróbować grę dzięki testom. Na tej stronie przybliżamy szczegóły wersji demo, w tym czas startu i zawartość.

Zamknięta beta była już organizowana dwukrotnie. Teraz odbędzie się już tylko otwarty test, w którym każdy może wziąć udział. Poniżej podajemy konkretne daty trwania bety.


Otwarta beta - dla wszystkich chętnych

  • PS4: 20-23 sierpnia
  • Xbox One: 20-23 sierpnia
  • PC (Steam): 20-23 sierpnia

Zobacz: Marvel's Avengers - cena, preorder, Edycja Kolekcjonerska


Jak dołączyć, zawartość bety

Aby wziąć udział w testach, należy mieć konto Square Enix Member, które można założyć na oficjalnej stronie wydawcy.

Nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób zostanie udostępniona beta. Niewykluczone, że na Steamie, a także w Microsoft Store i PS Store pojawią się po prostu odpowiednie pozycje, które będzie trzeba pobrać.

Jeśli chodzi o zawartość, beta rozpocznie się od jednego z pierwszych zadań w grze, poziomu z Golden Gate, który doprowadzi do słynnego A-Day. Trwająca ok. 25 minut misja wprowadzi w podstawy rozgrywki poszczególnymi bohaterami.

Po ukończeniu wstępu, uczestnicy odblokują kolejne dwie misje fabularne, oferujące swobodę i pewną dozę eksploracji - jedną z Hulkiem, a drugą z Kamalą Khan.

Przejście wspomnianych zadań zapewni z kolei dostęp do trybu kooperacji dla maksymalnie czterech graczy, wcielających się w Hulka, Kamalę Khan, Iron-Mana i Czarną Wdowę. Towarzyszami może też kierować sztuczna inteligencja.

W ramach kooperacji gracze wezmą udział w trzech rodzajach misji:

  • Pokoje HARM - symulator treningowy, oferujący starcia z falami wrogów. Łącznie cztery zadania
  • Strefa wojny - pięć misji fabularnych, z celami głównymi i opcjonalnymi
  • Strefy zrzutu - mniejsze wersje stref wojny, zazwyczaj z jednym celem do wykonania

Gracze biorący udział w demie będą też mogli zdobyć punkty ulepszeń i rozwinąć postać. Każdy bohater będzie mieć dostępne jedno z trzech drzewek umiejętności.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze