Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 2042 pozwala założyć „stałe” serwery

Nie znikną z listy.

Najnowsza aktualizacja Battlefield 2042 - oznaczona numerem 2.2 - pozwala między innymi zakładać „stałe” serwery. Te są wyświetlane w wyszukiwarce nawet, gdy nie ma na nich graczy.

Jak zapewniają twórcy, taka funkcja „pomoga wam rozwijać własne społeczności i grać z ich członkami”. Obecnie hostowane serwery znikają, gdy tylko opuszcza je ostatni zawodnik.

„Stały serwer oznacza, że twój serwer będzie widoczny nawet wtedy, gdy nie będzie na nim aktywnych graczy. Dzięki temu społeczności będą mogły grać razem na swoich ulubionych serwerach, nie musząc czekać, aż pojawi się właściciel i go aktywuje” - czytamy w ogłoszeniu.

Z opcji skorzystają posiadacze przepustki bojowej premium. Postawimy tylko jeden serwer tego typu na konto. „Będzie widoczny w przeglądarce przez maksymalnie 7 dni od ostatniej aktywności graczy. Jeśli uznamy, że możliwe są tu jeszcze usprawnienia, możemy ten okres zmienić” - tłumaczy EA.

Nadal będzie można skorzystać z wszystkich innych funkcjonalności w trybie Battlefield Portal. Hostujący będą więc mogli:

  • włączyć rozgrywkę międzyplatformową,
  • umożliwić graczom śledzenie serwera,
  • ustawić wiadomość powitalną i komunikat przed grą,
  • zabezpieczyć serwer hasłem,
  • mieć dostęp do funkcji administratora jako host.

Inne zmiany w wersji 2.2 to przeprojektowanie mapy Orbital. Do tego szereg nowych broni: ACW-R z Battlefielda 3, a także AKS-74u i MP412 REX, także znane z poprzednich odsłon serii.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze