Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Origins - papirusy: Ślepy zaułek, Promień nadziei, Kamienny wzrok

AC Origins: Kanał wodny, oaza, niedokończona kolumna.

Przedstawiamy kolejny trzy zagadki papirusu w AC Origins, w których naszym zadaniem jest odnalezienie skarbu na podstawie krótkiej łamigłówki.


Papirus: Nom Kanopos, Stajnie Zefirosa - Ślepy zaułek

Nom Kanopos (Kanopos Nome) to kraina położona zaraz na wschód od Aleksandrii. Znajduje się tam tor przeznaczony na wyścigi rydwanów, a niedaleko stajnie (1). W jednym z tamtejszych budynków, w rogu pomieszczenia bez ściany znajdziesz papirus. Oto treść zagadki:

Znajdziesz mnie w nomie Sapi-Res, w gospodarstwie rolnym na północ od świątyni w Letopolis. Spoczywam tam, gdzie dzieło ludzkich rąk prowadzi wody Nilu na piaski pustyni.

Papirus odnajdziesz w Stajniach Zefirosa (1), a ukryty skarb w kanale wodnym (2) w krainie Nom Sapi-Res.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Musimy udać się nieco na południowy-wschód od środkowej części Nom Sapi-Res. Tuż nad wodą znajduje się tam gospodarstwo, a w jednym z fragmentów systemu do nawadniania pól odnajdziesz skarb z zagadki.


Papirus: Aleksandria, Grobowiec Aleksandra Macedońskiego - Promień nadziei

Powracamy do Aleksandrii, gdzie odwiedzamy grobowiec Aleksandra Macedońskiego, założyciela miasta. W środku wdrapujemy się na górny poziom, a obok jednej z rzeźb (1) zauważamy papirus z kolejną łamigłówką. Oto treść zagadki:

W Depresji Kattara jest tylko jedno miejsce, w którym nie jest sucho i ponuro. U wejścia do doliny rośnie drzewo, którego korzenie w pierwszych promieniach świtu są w połowie skąpane w łasce Ra, a w połowie spowite cieniem Apopisa. Odszukaj mnie tam, ale spiesz się, bo Ra wznosi się szybko.

Papirus odnajdziesz na górnym piętrze grobowca (1), a ukryty skarb przy niewielkim drzewku (2) na wejściu do oazy w Depresji Kattara.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Teraz musimy się udać do pustynnej lokacji Depresji Kattara, gdzie czeka nas długa podróż. Lokacja ta bowiem nie posiada punktów szybkiej podróży. W zachodniej części regionu, u podnóży wielkich gór, znajduje się niewielki zbiornik wodny. Skieruj się do niego, lecz koniecznie od strony północnej! Przy niewielkim drzewku (2) w dolinie odnajdziesz rozwiązanie łamigłówki.Papirus: Aleksandria, Sarapejon - Kamienny wzrok

Kolejny papirus w największym mieście wirtualnego Egiptu odnajdziesz w Sarapejonie. Ten zaś znajduje się w południowo-zachodniej części miasta. Po prostu wejdź do środka, a na stoliku (1) zauważysz stosowny papirus. Oto treść zagadki:

W południowej części jeziora Mareotis leży wyspa pokryta ruinami. Pewien człowiek gapi się na mnie całymi dniami, co jest dość uciążliwe, dlatego ukrywam się za kolumną, która zasłania mu widok.

Papirus odnajdziesz na stoliku (1), a ukryty skarb przy niedokończonej kolumnie (2).

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Czeka nas więc niezbyt długa podróż. Musimy dostać się do lokacji Jezioro Mareotis, które powinno być ci już znane z początków głównej osi fabularnej. Znajduje się na południe od Aleksandrii. W południowej części lokacji z jeziorem znajduje się spora wyspa. Przedostań się na nią w dowolny sposób. Na południe od ruin zauważysz niedokończoną kolumnę (2), przy której sięgniesz po nagrodę.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze