Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Origins - Memfis (Memphis): mapa

Papirusy, grobowce, ważne punkty, skarby w lokacji Memfis.

Memfis (na mapie widoczne jako Memphis) to niewielki region obejmujący miasto o tej samej nazwie. Położony jest w środkowo-wschodniej części Egiptu, od wschodu graniczący z rzeką Nil. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, oferuje aż trzy punkty widokowe.

Punktem szybkiej podróży będzie tu także centrum miasta, a po zakończeniu gry kryjówka umiejscowiona w północnej części tego obszaru.


Memfis - papirusy, kamienne kręgi, skarby, grobowce

Poniżej znajduje się mapa lokacji Memfis. Kliknij ją, aby powiększyć do optymalnych rozmiarów lub skorzystaj z linka pod ilustracją.

Mapa Memfis w Assassin's Creed Origins

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

W Memfis nie uświadczymy ustawiania gwiazd, czyli aktywności pobocznej nazywanej kamiennymi kręgami. Jeśli jesteś ciekawy zadania tego typu, możesz spojrzeć na tę stronę - Assassin's Creed Origins - gwiazdy: kamienne kręgi (cz. 1).

Wielbiciele zagadek papirusu będą za to w Memfis przeszczęśliwi. W północnej części Memfis znajdują się bowiem aż trzy zagadki, których rozwiązanie zawarliśmy na stronch Powalony druh i Płonący krzew oraz Na widoku. To zagadki o zróżnicowanym poziomie trudności.

Polecamy także zbieranie skarbów. W przypadku Memfis znajdziesz aż siedem takich miejsc, ale często bronionych przez strażników lub znajdujących się w obozach wojskowych. Skarby spróbuj zdobyć już na samym początku odwiedzenia danej lokacji, dzięki czemu zdobędziesz bardzo dobre bronie lub inne przydatne przedmioty oraz złoto/pieniądze, czyli drachmy.

Oprócz skarbów warto także eksplorować wszystkie grobowce. Niestety w Memfis nie uświadczymy takiej aktywności, ale warto wybrać się przykładowo do Gizy, gdzie jest ich najwięcej.

Odwiedzaj także sklepy różnego typu:

  • kuźnia - sprzedasz tu niepotrzebne bronie i ulepszysz swoje ulubione
  • stajnia - możesz tu sprzedać swojego obecnego wierzchowca i zakupić wielbłąda lub konia
  • tkacz - w tym miejscu możesz zaopatrzyć się w nowe szaty, dzięki którym zmienisz ubranie, a także sprzedasz materiały rzemieślnicze

Tym razem jednak nie zaznaczyliśmy ich na mapie, gdyż można na nie trafić łatwo w większych skupiskach ludzi i miejscowościach. Wystarczy rozejrzeć się po okolicy lub mocniej powiększyć mapę lokacji w grze.Memfis koncentruje się przede wszystkim na zabudowie miejskiej, dlatego dużo skuteczniejsza okaże się tu eksploracja pieszo, chociaż wierzchowiec również może się przydać. Warto też popływać łodzią po Nilu.

O autorze
Komentarze