Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Patch do Assassin's Creed Mirage usunie problematyczną opcję graficzną

Na prośbę graczy.

Premiera Assassin's Creed Mirage nie obyła się bez drobnej kontrowersji. Graczom nie spodobał się fakt, że w ustawieniach gry zabrakło możliwości wyłączenia aberracji chromatycznej. Ubisoft potwierdził, że nowy patch rozwiąże problem.

Wspomniana funkcja nie cieszy się wielką popularnością, oferując najczęściej niepożądny efekt rozmycia ekranu. W przypadku Mirage z pomocą przyszły modyfikacje tworzone przez społeczność gry, ale gracze żądali także konkretnych działań ze strony deweloperów. Te mają nadejść już pod koniec miesiąca w ramach oficjalnej łatki.

Wraz z nadchodzącą aktualizacją, która pojawi się pod koniec miesiąca, aberracja chromatyczna zostanie domyślnie wyłączona na wszystkich platformach, a użytkownik będzie miał możliwość aktywacji/dezaktywacji tej funkcji w ustawieniach gry” - napisano w komunikacie na Discordzie, cytowanym przez serwis PCGamesN.

Wiadomość z pewnością cieszy, choć raczej mało kto wstrzymywał się z rozpoczęciem przygody Basima w oczekiwaniu na rozgrywkę w lepszej oprawie graficznej. Możemy się jednak domyślać, że wraz z patchem do gry wprowadzone zostaną też inne udogodnienia. Oby tylko obyło się bez niespodzianek, jak w przypadku pierwszej popremierowej łatki. Szczegóły poznamy zapewne już niebawem.

Przypomnijmy, że w Assassin's Creed Mirage zagramy na PC oraz konsolach PlayStation oraz Xbox obu generacji, a niedługo także na telefonach iPhone 15 Pro. Tytuł z akcją osadzoną w IX-wiecznym Bagdadzie okazał się największą premiera firmy w obecnej generacji sprzętu, ale nie udało mu sie pobić rekordu całej serii.

Kolejną dużą odsłoną będzie Assassin's Creed Red, które powróci do bardziej RPG-owych klimatów i przeniesie akcję do feudalnej Japonii. Bardzo możliwe, że przez przypadek mogliśmy już zobaczyć twarz protagonistki produkcji.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Assassin's Creed Mirage

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze