Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ascent - boss: Ciężki Monobot, Siege Mech

Walka z ciężkim robotem w Kosmodromie.

Ciężki Monobot to kolejny boss w The Ascent - po Agencie Mrocznej Pustki - na którego trafisz w trakcie wykonywania misji głównej Nieoczekiwana zmiana miejsc. Pokonanie go wymaga dużej mobilności i planowania kolejnych ruchów. Na tej stronie podpowiadamy jak sobie z nim sprawnie poradzić.

W trakcie przechodzenia przez Kosmodrom zainicjujesz scenkę przerywnikową, po której czeka cię walka z dość dużą grupą wrogów i Ciężkim Monobotem (1), w angielskiej wersji występującym pod nazwą Siege Mech. Jak w przypadku każdego starcia z bossem, w pierwszej kolejności wybij mięso armatnie by móc skupić się na bossie.

Starcie z Ciężkim Monobotem różni się od poprzednich. Nie wystarczy tutaj stać i zasypać wroga pociskami, gdyż jest zbyt wytrzymały, byś zdołał opróżnić jego pasek zdrowia zanim on zrobi to z tobą. Musisz unikać jego ataków, a dopiero pomiędzy nimi wyprowadzać własne. Boss wykorzystuje trzy manewry:

  • Ostrzał rakietami (2) - pod nogami twojej postaci pojawią się czerwone kręgi, a po chwili wpadną w nie pociski i spowodują eksplozję. Musisz natychmiast wyjść z ich obrębu i jednocześnie uważać - gdyż zaraz pojawi się kolejny. Jeśli masz taką możliwość postaraj się z nich wybiec - z uniku korzystaj w ostateczności;
  • Ostrzał wewnątrz prostokątnego pola (3) - wróg wyprowadza ten atak gdy znajdziesz się przed nim. Na ziemi pojawi się wielkie prostokątne pole, a po chwili zostanie ostrzelane przez działka robota. Musisz natychmiast z niego wyskoczyć za pomocą uniku, gdyż zadaje to spore obrażenia;
  • Ostrzał w niewielkim polu (4) - ostatni atak przypomina poprzedni, z tą różnicą, że pole jest znacznie mniejsze, ale też robot rozpoczyna ostrzał niemal natychmiast. Jeśli będziesz cały czas w ruchu to nie musisz się w ogóle tym przejmować - uważaj jednak podczas krycia się za osłoną.

Jeśli wiesz, że nie dasz rady załatwić wroga przy jednym podejściu, wycofaj się w lewy górny róg ekranu. Robot po chwili straci zainteresowanie i wróci na swoją pozycję - jednak nie zregeneruje zdrowia. Wykorzystaj ten czas by wyleczyć postać i ponownie rozpocznij walkę.

Z wraku zniszczonego Ciężkiego Monobota zbierzesz Astrozgniota - wyrzutnię rakiet wystrzeliwującą pociski jeden po drugim. Co więcej, broń rozpędza się po kilku sekundach, zasypując wrogów rakietami. Świetnie sprawdza się w walce z dużymi grupami przeciwników.

Poprzednio: Ascent - boss: Agent Mrocznej Pustki, Onyx Void Operative

Spis treści: Ascent - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Ascent - Warchoł: jak pokonać wroga z młotem

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze