Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ascent - boss: X28 Havoc, walka w Kosmodromie

Walka z latającym robotem.

X28 Havoc to boss w The Ascent, z którym będziesz walczył w Kosmodromie, na koniec misji głównej Obcy kod. Jest to jedno z bardziej wymagających starć w grze, które premiuje mobilność postaci. Z tej strony dowiesz się jak poradzić sobie z tą latającą maszyną.

W trakcie pościgu za Doręczycielem w misji Obcy kod zejdziesz do hangaru, w którym załączy się scenka przerywnikowa, a po niej rozpocznie starcie z X 28 Havoc. Mimo faktu, że przeciwnik unosi się nad ziemią, przez większość czasu możesz bez większych problemów go atakować.

Podczas tej walki wróg korzystał będzie z kilku ataków, zawsze w tej samej kolejności. W ramach pierwszego przeciwnik wzbije się w powietrze i na kilka sekund będzie po za twoim zasięgiem. Na arenie pojawią się czerwone kółka - w miejsca te po kilku sekundach spadną pociski. Celuj w przerwy między kółkami (1) by uniknąć obrażeń.

Następny manewr wróg wykona po powrocie na ziemie. Na podłożu znów pojawią się czerwone okręgi (2), jednak będą one liczniejsze i znacznie mniejsze. By uniknąć obrażeń spowodowanych przez rakiety, które za moment tam spadną, pozostań po prostu w ruchu.

Kolejny atak to przywołanie serii obiektów (3), które po kilku sekundach wystrzelą w twoją stronę i wybuchną. Możesz temu zapobiec atakując je - jedno celne trafienie doprowadzi do eksplozji, a jeśli ta nastąpi blisko bossa to dodatkowo go rani.

Ostatni manewr to wystrzelenie dwóch pocisków (4), które będą podążać za twoją postacią. Poruszają się bardzo wolno przez co łatwo ominiesz je za pomocą uniku. Wybuchną samoistnie po kilku sekundach.

Po tym wszystkim wróg na nowo rozpocznie swoją serię ataków. Postaraj się cały czas go ostrzeliwać, jednocześnie omijając wystrzeliwane przez niego rakiety. Możesz bez problemu go atakować, nie licząc oczywiście momentu, w którym wzbija się wysoko nad ziemię. Z wraku bossa zbierzesz sporo Ukredów, a także ulepszenie Rakietowy skok za pomocą którego możesz doskakiwać do wrogów i ranić ich w momencie lądowania.

Poprzednio: Ascent - boss: Megarachnoid, mechaniczny pająk

Spis treści: Ascent - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Ascent - boss: Celine, mech z kamuflażem

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze