Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunkowe The Ascent zmierza na konsole Sony? Microsoft najwyraźniej straci exclusive'a

Gra otrzymała klasyfikację wiekową dla wersji PS4 i PS5.

Utrzymana w klimatach cyberpunku izometryczna strzelanka The Ascent może niedługo trafić na konsole PS4 i PS5. Gra w wydaniu na konsole Sony otrzymała klasyfikację wiekową w krajach azjatyckich. Do tej pory, tytuł był dostępny jedynie na komputery PC i konsole Xbox.

Jak informuje portal Gamingbolt, wersje PS4 i PS5 zostały sklasyfikowana przez TESRI, czyli działający w rejonie południowo-wschodniej Azji odpowiednik znanego w Europie PEGI. Chociaż deweloper oraz wydawca nie zapowiedzieli oficjalnie portu na konsole Sony, twórcy przyznali jakiś czas temu, że wiedzą o oczekiwaniach graczy odnośnie wydania na PlayStation.

Co ciekawe, według biuletynu informacyjnego TESRI, wydawcą konwersji na platformy Sony ma być koreańska spółka H2 Interactive, a nie dotychczasowy Curve Digital. Nie wiadomo jednak, czy dotyczy to jedynie rynku koreańskiego, czy całego świata.

Przypomnijmy, że The Ascent to rozgrywająca się w dystopijnym, cyberpunkowym mieście gra akcji zawierająca elementy RPG, między innymi rozwój postaci. Produkcja oferuje tryb solo, ale najlepszą zabawę zapewnia w kooperacji.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze