Farming Simulator 22 - żniwa: zbiór plonów

Zbieranie upraw, żniwiarki, ścinarki i kombajn, jak zbierać plony.

Gdy rośliny uprawne w Farming Simulator 22 zakończą swój wzrost, przyjdzie pora na żniwa. Z tej strony dowiesz się wszystkiego o zbiorach, a także o tym, jakiego sprzętu wykorzystać do szybkiego zebrania upraw.

Na tej stronie:

Przygotowanie narzędzi do zbiorów

W momencie, w którym dowolna roślina oznaczona zostanie jako gotowa do zbioru (1), będziesz mógł rozpocząć żniwa.

057_farming_simulator_22_zniwa_zbior_plonow_jak_scinac_warzywa

W większości przypadków do zbiorów wykorzystasz żniwiarki/ścinarki (2), które znajdziesz w sklepie - otworzysz go za pomocą klawisza P. Pozostałe rośliny mają swoje dedykowane narzędzia - które znajdziesz w kolejnych zakładkach z nazwą danej rośliny (3).

058_farming_simulator_22_zniwa_zbior_plonow_jak_scinac_warzywa

Posługując się przykładem żniwiarki/ścinarki, narzędzie to musisz podpiąć do dowolnego kombajnu (4) - tak jak robisz to normalnie w przypadku ciągników, z tą jednak różnicą, że narzędzie montujesz na przodzie pojazdu.

059_farming_simulator_22_zniwa_zbior_plonow_jak_scinac_warzywa

Zbiory i transport plonów

Teraz udaj się do pola, które jest gotowe do zbiorów i wykorzystaj klawisze widoczne w lewym górnym rogu (5) by wpierw rozłożyć kombajn, obniżyć go, a na końcu włączyć. Przejedź teraz przez pole wymagające zbioru. Wraz ze zbiorami, zbiornik na plony (6) będzie systematycznie się zapełniał.

060_farming_simulator_22_zniwa_zbior_plonow_jak_scinac_warzywa

Gdy zbierzesz plon z całego pola bądź braknie miejsca w zbiorniku, będziesz musiał przerzucić go na przyczepę (7). Kupisz ją w sklepie i podepniesz do dowolnego ciągnika. Im droższa, tym większa jej pojemność w litrach.

061_farming_simulator_22_zniwa_zbior_plonow_jak_scinac_warzywa

Ustaw przyczepę z lewej strony kombajnu. Teraz przesiądź się do samego kombajnu i za pomocą wspomnianego sterowania widocznego w lewym górnym rogu wystaw rurę. Poczekaj, aż znajdzie się ona nad przyczepą. Wtedy też rozpocznie się wyrzut plonów (8) do przyczepy.

062_farming_simulator_22_zniwa_zbior_plonow_jak_scinac_warzywa

Gdy proces ten dobiegnie końca, możesz zmagazynować zebrane plony by wykorzystać je do dalszej obróbki bądź do nakarmienia zwierząt. Możesz też udać się do skupu i sprzedać zbiory.

Zajrzyj na stronę handel: jak sprawdzić ceny, wahania sezonowe by dowiedzieć się, jak znajdować miejsca o najlepszych cenach sprzedaży.

Spis treści: Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Farming Simulator 22 - nawożenie: rozrzucanie nawozu i wapnia

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami