Battlefield 2042 - porady: jak zacząć, najlepsze wskazówki

Jak strzelać, walczyć i wygrywać. Najważniejsze informacje.

Battlefield 2042 wprowadza bitwy na ogromnę skalę, w których - na PC, PS5 i Xbox Series - udział bierze aż 128 graczy. Takie potyczki mogą być z początku przytłaczające.

Twórcy przygotowali też różne nowe tryby i świeże rozwiązania, nieobecne w poprzednich odsłonach. Dlatego też przygotowaliśmy podręczny zestaw szybkich wskazówek, które pomogą postawić pewne pierwsze kroki w tej sieciowej strzelance.

Na tej stronie:

Poćwicz z botami

Choć Battlefield 2042 nie oferuje typowego trybu dla pojedynczego gracza, ani też trybu offline, jednak pozwala rozgrywać mecze z botami. Sztuczna inteligencja nie jest zbyt dobra, lecz takie rozgrywki to idealny sposób, by na spokojnie poznać układ każdej mapy.

Lepiej nauczyć się, gdzie znajdują się najlepsze punkty obrony czy ataku z flanki, albo budynki, w których można się skutecznie ukryć, przed wkroczeniem na pole bitwy z graczami - szczególnie, jeśli nie znamy serii Battlefield.

Opcję gry z botami, czyli gry solo (1) lub współpracy, wybierzesz w głównym menu All Out Warfare.

wskaz1

Wypróbuj broń

Warto przetestować każdą broń. Nigdy nie wiesz, czy przypadkiem rodzaj uzbrojenia, który chciałeś zignorować, nie przypadnie ci do gustu. Ważne jest też przetestowanie odrzutu, ponieważ statystyki (2) widoczne w ekwipunku nie są zbyt rozbudowane. Opisywane wyżej gry z botami to idealny sposób na spokojne testy. Niestety nie przygotowano treningowej strzelnicy na wzór kilku poprzednich odsłon cyklu.

wskaz2

Pamiętaj też o tworzeniu własnego zestawu broni, by nie tracić czasu w trakcie meczu na wybieranie poszczególnych przedmiotów do wyposażenia.

Zostaw Portal na później

Battlefield 2042 wprowadza nowość - tryb Portal, który dostępny jest z poziomu głównego menu, po prawej stronie (3). Tutaj znajdziesz serwery innych użytkowników, a także gry wykorzystujące elementy starszych części cyklu, łącznie z trybami nieobecnymi w All Out Warfare - jest tu choćby popularny Szturm.

wskaz3

Jeśli jednak zaczynasz przygodę z 2042, radzimy skupić się na All Out Warfare. Tam nauczysz się gry i zdobędziesz doświadczenie, którego niestety zdobywamy nieco mniej, gdy gramy w gry z edytora Portal.

Graj ze znajomymi

Jeśli twoi znajomi mają Battlefielda 2042, staraj się nie grać solo. W zakładce Społecznościowe (4) możesz dodać znajomych z Origina lub wyszukać ich profil EA. Warto poszukać na forach czy Discordzie użytkowników, którzy chcieliby znaleźć oddział. Gra w Battlefielda ze zgraną drużyną i z wykorzystaniem komunikacji to zupełnie inny - o wiele lepszy - poziom doświadczenia, niż zabawa w samotnego wilka.

wskaz4

Opanuj pojazdy

Battlefield 2042 pozwala wykorzystać wiele pojazdów na polu bitwy. Zupełną nowością jest możliwość przyzywania pojazdów w formie zrzutów z powietrza. Odpowiednie pilotowanie śmigłowcem czy jazda czołgiem może odwrócić losy bitwy.

Wspomniana wcześniej gra z botami to także świetna okazja, by nauczyć się sterowania. Nie chcesz raczej siąść za sterami helikoptera w meczu z innymi graczami i zorientować się, że nie potrafisz latać.

wskaz5

Zmieniaj Specjalistów

Podczas meczu - poza trybem Hazard Zone - możesz zmieniać Specjalistę przed każdym odrodzeniem. Warto przyjrzeć się ich cechom (5) w menu wyboru i grać tymi żołnierzami, którzy akurat nadają się do sytuacji w meczu. Bronicie jakiegoś obszaru? Może warto skorzystać z Borysa i jego działka. Chcesz prowadzić ofensywę z oddziałem? Wtedy można wybrać jedną z postaci wspierających. Najlepsi Specjaliści w odpowiednich momentach mogą bardzo pomóc, jeśli są wykorzystani w dobry sposób.

wskaz6

Pomagaj drużynie

Reanimacja, uzupełnianie amunicji, wskazywanie celów - drużynie można pomagać na różne sposoby. Pomagając sojusznikom, pomagasz też sobie. Zwycięstwo w meczu to więcej punktów doświadczenia. Dobrym sposobem na pomaganie zespołowi jest też oznaczanie przeciwników, na przykład używając drona Caspera. Praca zespołowa to podstawa w każdej odsłonie Battlefielda.

wskaz7

Spis treści: Battlefield 2042 - Poradnik, Solucja

Zobacz też: Battlefield 2042 - jak grać w Hazard Zone: cel i zasady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami