FIFA 22 - rzut rożny: jak strzelić gola

Na bliższy i dalszy słupek.

Strzelenie bramki w rzutu rożnego w FIFA 22 to nie lada wyzwanie, ale wystarczy poznać kilka prostych zasad rządzących tym stałym fragmentem gry, by zwiększyć szanse na powodzenie.

Na początek kilka podstawowych porad:

  • Główki w trybach online są manualne, a więc wykonywane bez asysty. Jeżeli zastanawiałeś się, czemu nie trafiasz po dośrodkowaniach lub rzutach rożnych, najprawdopodobniej właśnie to jest problemem - musisz dość precyzyjnie wycelować lewym analogiem w odpowiednią część bramki
  • W FIFA 22, jak nigdy dotąd, strzelec piłki z rzutu rożnego ma ogromne znaczenie. Liczy się jego postura, wzrost oraz atrybuty skoku oraz główek. Jeżeli zdolności te nie są na wysokim poziomie, szansa na strzelenie gola drastycznie spada. Jeżeli nie masz ochoty zagłębiać się w atrybuty, po prostu wybierz najwyższego lub ewentualnie dobrze zbudowanego piłkarza
  • Warto wybrać strzelca jeszcze zanim dośrodkujesz piłkę - pozwoli ci to zmienić jego położenie podczas lotu piłki i zaskoczyć przeciwnika. Aby wybrać, nad którym zawodnikiem chcesz mieć kontrolę, naciskaj L1 / LB, aż trafisz na odpowiednią osobę, a dopiero potem wykonaj rzut rożny
fifa_22_rzuty_rozne_1

Poniżej trzy popularne i sprawdzające się sposoby wykonywania rzutów wolnych:

Na dalszy słupek

Wybierz dobrego zawodnika do strzałów z główki i ustaw się naprzeciwko pola bramkowego, w okolicach dalszego słupka. Wykonaj rzut rożny, celując w róg pola bramkowego znajdującego się za bramkarzem (dalszy słupek). Użyj 2 pasków mocy dośrodkowania, a następnie przebiegnij wybranym zawodnikiem w okolice wspomnianego rogu pola bramkowego.

Tego typu dośrodkowanie nie tylko zwiększa twoje szansę na posłanie piłki w światło bramki, ale też pozwala skontrować jeden z najskuteczniejszych sposobów obrony rzutu rożnego - kontrolę nad bramkarzem. Gracze sterujący bramkarzem powinni mieć spory problem ze zdążeniem do piłki skierowanej na dalszy słupek.

Na bliższy słupek

To bardzo podobne zagranie do pierwszego, ale w tym przypadku warto ustawić się zawodnikiem bezpośrednio na wysokości bramkarza, oczywiście jeszcze przed polem bramkowym. Poślij piłkę na róg pola brakowego znajdujący się przed bramkarzem i wybiegnij tam wybranym piłkarzem.

Ze względu na to, że twój zawodnik stał na wysokości bramkarza, oponent może nie zdążyć zareagować na nagły ruch na bliższy słupek, co otworzy szansę na gola.

Zagranie na krótko i dośrodkowanie

Podczas wykonywania rzutu rożnego naciśnij R1 / RB, by przywołać zawodnika do podania na blisko. Podaj mu piłkę, a następnie tym zawodnikiem cofnij ją jeszcze bardziej - do zawodnika przed polem karnym lub wbiegającym w pole karne.

Teraz wykonaj dośrodkowanie, przerzucając piłkę na drugą stronę, w okolice dalszego słupka, a następnie wykonaj strzał - jest duża szansa, że ostatni zawodnik z tego skomplikowanego łańcucha nie będzie kryty.

Następnie: FIFA 22 FUT - cena paczek i FIFA Points

Spis treści: FIFA 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: FIFA 22 - podawanie: najlepsze metody

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami