Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polska wicemistrzem świata w FIFA 22

Niewiele zabrakło do zwycięstwa.

W sobotę odbył się finał FIFAe Nations Cup 2022, a więc mistrzostw świata w najnowszej odsłonie piłkarskiej serii EA. Polska zmierzyła się w nim z Brazylią i nie udało jej się niestety pokonać Canarinhos, ale zajęliśmy bardzo wysokie drugie miejsce.

Polski zespół - składający się z Kacpra „Furmana” Furmanka, Bartosza „Bejotta” Jakubowskiego i Damiana „Damie” Augustyniaka - zaprezentował się na turnieju z bardzo dobrej strony. W fazie grupowej poniósł tylko jedną porażkę, a w fazie pucharowej pokonał Zjednoczone Emiraty Arabskie, Portugalię i Szwecję. Starcia toczono w systemie 2 vs 2.

Pierwsza połowa finałowego spotkania zakończyła się bezbramkowo, a w drugiej połowie padł pierwszy gol ze strony reprezentacji Polski. Wydawało się, że już niewiele brakuje do zwycięstwa.

Brazylijczycy pokazali jednak hart ducha i najpierw strzelili bramkę wyrównującą, a potem przypieczętowali zwycięstwo golem w ostatniej minucie meczu. Mimo wszystko jest to duży sukces zawodników z Polski, tym bardziej że był to debiut rodzimej reprezentacji na turnieju.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze