Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 23 na porównaniu graficznym z FIFA 22. Zobacz zmiany w oprawie

Lewy po liftingu.

W sieci pojawiło się obszerne porównanie graficzne zestawiające ze soba dwie ostatnie częsci piłkarskiej serii EA. Jak FIFA 23 wypada na tle starszej siostry?

Na YouTube możemy obejrzeć ponad 15-minutowy materiał, na którym Cycu1 zestawia ze sobą ostatnie dwie odsłony serii FIFA. Już na pierwszy rzut oka widać znaczne usprawnienia murawy, która w najnowszej grze realistycznie reaguje na zachowanie piłkarzy. Widać nawet ślady pozostawiane przez korki oraz zapowiadaną przez Electronic Arts degradację terenu, szczególnie wyraźną po wślizgach.

Sporej poprawy doczekały się także twarze sportowców, które na zbliżeniach wypadają zdecydowanie lepiej niż przed rokiem. Roberta Lewandowskiego można w końcu rozpoznać bez wysilania wyobraźni, choć mimika nadal pozostawia nieco do życzenia.

Jeżeli porównanie graficzne nie wystarczy, by podjąć decyzję o zakupie FIFA 23, to można skorzystać z 10-godzinnej wersji próbnej, która dostępna jest w ramach abonamentów EA Access oraz Xbox Game Pass Ultimate. Warto wspomnieć też, że to już ostatnia FIFA od EA. W przyszłym roku gra pojawi się pod nowym tytułem EA Sports FC.

Read this next