Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA trafi w ręce Take-Two? Firma odpowiada

Wydawca zainteresowany poszerzeniem oferty.

Niedawno EA poinformowało, że nie przedłuży umowy z FIFA i od przyszłego roku straci prawo do używania znanej nazwy. Piłkarska federacja już zapowiedziała, że szuka innych partnerów. Niektórzy uważają, że markę może wykupić Take-Two, na co zareagował szef wydawcy.

O możliwości przejęcia popularnej licencji w rozmowie z serwisem IGN wypowiedział się Strauss Zelnick - dyrektor generalny spółki, która w dorobku ma między innymi koszykarską serię NBA 2K.

- Na pewno jesteśmy zainteresowani poszerzeniem naszej oferty w gatunku gier sportowych, a FIFA ma wspaniałą markę i niesamowitą siłę przebicia, ale na razie nie mamy żadnych planów, o których moglibyśmy mówić - tłumaczy menedżer.

Oczywiście fakt, że Take-Two nie ma „żadnych planów” do przedstawienia, nie oznacza, że firma nie prowadzi rozmów z piłkarską federacją. FIFA już zapowiedziała, że po rozstaniu z EA przygotuje „jedyną autentyczną” produkcję o futbolu.

Niektórzy spekulują zaś, że wydawca GTA jest jedną z nielicznych firm - nie licząc Electronic Arts - która byłaby w stanie spełnić wysokie oczekiwania organizacji piłkarskiej. Przypomnijmy, że spółka ma już w zanadrzu licencje NBA, WWE i NFL.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze