Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 22 dostanie opcję gry międzyplatformowej. Wkrótce ruszą testy cross-playu

Ale tylko między PS5, Xbox Series X/S i Stadia.

Fani piłkarskiej serii od EA Sports nareszcie się doczekali - FIFA 22 otrzyma opcję rozgrywki między posiadaczami różnych platform. Wkrótce powinny ruszyć testy opcji.

Tak zwany cross-play pozwoli na wspólną zabawę posiadaczom PS5, Xbox Series X/S i Google Stadia. Nie wspomniano o PC i starszych konsolach, co najpewniej wynika z faktu, że na wymienionych platformach oferowana jest inna, mniej rozbudowana wersja produkcji.

Testy opcji rozpoczną się „w niedalekiej przyszłości”, choć nie sprecyzowano, kiedy dokładnie. Aby sprawdzić rozwiązanie, po starcie bety należy aktywować stosowną funkcję w specjalnej zakładce dostępnej z poziomu menu głównego gry.

Wczesna wersja cross-playu pozwoli na wspólną zabawę posiadaczom różnych platform w dwóch trybach: sieciowych sezonach i sieciowych meczach towarzyskich.

Testowa wersja cross-playu będzie dostępna w specjalnej zakładce

W pierwszym przypadku rozgrywka międzyplatformowa będzie domyślnie włączona. W drugim należy dodać daną osobę do listy znajomych, wyszukując gracza po pseudonimie lub urządzeniu - obok nazwy użytkownika wyświetli się informacja o używanym sprzęcie.

Nie wiadomo, kiedy zostanie udostępniona finalna wersja cross-playu. Przypomnijmy, że od dzisiaj abonenci PS Plus mogą odbierać egzemplarz FIFA 22 - tytuł jest częścią majowej oferty dla subskrybentów.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

FIFA 22

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze