eFootball PES bez części nowości na premierę, ujawniono gameplay

Są szczegóły o grze.

  • Gameplay prezentuje nowości, które pojawią się w darmowym eFootball
  • Niektóre funkcje nie będą jednak dostępne w dniu premiery - w tym specjalne strzały

Konami opublikowało wideo, które prezentuje gameplay z eFootball - darmowej odsłony serii, znanej wcześniej jako PES. Okazuje się, że część funkcji nie pojawi się w dniu premiery gry.

Zabraknie na przykład opcji związanych z dryblingiem i omijaniem obrońców - ruchy wykonywane z pomocą intuicyjnego sterowania” zostaną dodane w późniejszej aktualizacji.

Podobnie jest z „gwałtownymi uderzeniami”, czyli kopnięciami nowego rodzaju, którym towarzyszą specjalne animacje. Tego typu akcje obejmą mocne dośrodkowania, szybkie podania górą i strzały, ale ich wykonanie ma trwać nieco dłużej - najpewniej gracze będą musieli przytrzymać przycisk.

Dopiero po premierze gra w wersji PS5 otrzyma również obsługę funkcji kontrolera DualSense, w tym systemu haptycznego i adaptacyjnych triggerów.

Na start eFootball dostanie jednak inne elementy. W planach przeprojektowany mechanizm wykrywania fauli, automatyczne zbliżanie kamery w sytuacjach jeden na jeden i szybkie wznawianie meczu zza linii bocznej.

Twórcy usprawnią też sztuczną inteligencję, odświeżą sterowanie i ulepszą kontrolę nad piłką. Do tego szereg mniejszych udoskonaleń, które wymieniono w zwiastunie.

Konami już wcześniej zaznaczało, że premierową wersję eFootball należy traktować jako demo. Tytuł ukaże się tylko z opcją rozegrania meczów towarzyskich i ograniczoną liczbą drużyn, a dopiero później zostanie rozbudowany o inne treści. Niektóre tryby gracze będą musieli jednak dokupić. Pozycja zadebiutuje jesienią na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami