Humankind - społeczeństwo: zasady, ideologie, kontrola

Kontrola stabilności imperium, wybór zasad.

Panel społeczeństwo w Humankind to jedna z ważniejszych mechanik, która wpływa na praktycznie każdy aspekt rozgrywki. Za jej sprawą możesz wprowadzać nowe zasady, które z kolei odblokują różne bonusy dla twojego imperium. Na tej stronie wyjaśniamy jak działa społeczeństwo, czym jest ideologia i w jaki sposób wpływa to na rozgrywkę.

By wejść do ekranu społeczeństwa twoje imperium musi wpierw awansować do starożytności - wtedy też u dołu ekranu pojawi się stosowna ikonka (1). Kliknięcie na nią otworzy okno społeczeństwa.

039_humankind_spoleczenstwo_zasady_ideologie_kontrola

Tutaj zobaczysz podgląd wszystkich swoich terenów z podziałem na poszczególne terytoria. Przy lewej krawędzi ekranu znajdziesz ideologie (2), czyli podsumowanie twojego imperium - to czy skłania się ono ku nowoczesności czy jak duża jest rola religii. Jest tutaj także informacja o ogólnej stabilności twojego imperium (3) - jest to średnia wyciągnięta ze wszystkich miast. Z tego miejsca możesz też przejść na ekran zasad klikając przycisk pokaż zasady (4).

Na widocznym na ekranie diagramie znajdziesz kilkadziesiąt zasad związanych z różnymi aspektami rozgrywki. Co kilka tur (po zdobyciu odpowiedniej ilości wpływów) otrzymasz możliwość wybrania zasady - czy to z poziomu tego okna czy w trakcie przebywania na mapie świata. Zawsze masz dwie skrajnie wykluczające się opcje - wybór jednej (5) bądź drugiej (6) wpłynie na wspomniane wcześniej ideologie.

040_humankind_spoleczenstwo_zasady_ideologie_kontrola

Cała mechanika polega na tym, by odpowiednio balansować te wybory. Wszystko oczywiście zależy od twojego stylu rozgrywki. Jeśli wolisz skupić się na spokojnej ekspansji i dominacji technologicznej, lepsze będą zasady które poprawią stabilność imperium czy pozwolą generować dodatkowe zasoby. Z kolei miłośnicy siłowych rozwiązań powinni korzystać z zasad zwiększających zasięg czy siłę jednostek bądź obniżających ich żołd.

Poprzednio: Humankind - technologie: jak prowadzić badania

Spis treści: Humankind - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Humankind - wydarzenia: wybory, konsekwencje

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami