Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Humankind - jak wygrać: zwycięstwo

Jak być najlepszym i pokonać inne cywilizacje.

Niezależnie od twojego stylu rozgrywki w Humankind, twój cel powinien być zawsze ten sam: dominacja i zwycięstwo nad innymi cywilizacjami. Z tej strony dowiesz się w jaki sposób możesz wygrać z pozostałymi nacjami.

Sposobem na wygraną w Humankind jest zdobycie największej ilości punktów sławy. Na koniec rozgrywki (zwykle po upływie 300 tur) gra zlicza te punkty (1) i ta cywilizacja, która uzbierała ich najwięcej, odniesie zwycięstwo.

Skoro już wiesz dzięki czemu możesz wygrać, skupmy się na tym jak do tego doprowadzić. By zwiększyć ilość punktów sławy musisz zdobywać kolejne gwiazdki epoki. Są one jednocześnie potrzebne do awansowania do kolejnych epok. Kliknij na podobiznę swojego imperium (2) by otworzyć nowe okno.

Tutaj zobaczysz gwiazdki epok (3). Dzielą się one na siedem rodzajów, każdą z nich otrzymasz za wykonywanie innych czynności. Wygląda to tak:

  • Gwiazdki ekspansjonisty (4) - otrzymasz je wtedy, gdy jedno z twoich miast będzie posiadać konkretną liczbę terytoriów przyłączonych do swoich granic. Liczy się tutaj liczba terytoriów dla jednego miasta, a nie dla wszystkich ogółem;
  • Gwiazdki militarysty (5) - te zdobędziesz pokonując w walce kolejne jednostki;
  • Gwiazdki naukowca (6) - odblokujesz je za opracowywanie nowych technologii. Zwiększenie produkcji punkty nauki pozwoli ci szybciej je zdobywać;
  • Gwiazdki kupca (7) - otrzymasz je za zdobycie konkretnej ilości funduszy, czyli tutejszego złota. Świetnym sposobem na zwiększenie ilości generowanych funduszy jest handel zasobami dostępny z poziomu dyplomacji;
  • Gwiazdki rolnika (8) - zdobędziesz je za posiadanie odpowiedniej liczby ludności. Te zwiększysz dzięki produkcji żywności;
  • Gwiazdki estety (9) - otrzymasz je za zdobycie konkretnej liczby punktów wpływów. Początkowo są to niewielkie wartości, z czasem konieczne będzie uzbieranie nawet kilkudziesięciu tysięcy;
  • Gwiazdki budowniczego (10) - te nagradzane są za posiadanie konkretnej liczby dzielnic we wszystkich miastach.

Uwaga - rozmieszczenie powyższych gwiazdek będzie się u ciebie najpewniej różnić z uwagi na inną cywilizację, którą wybrałeś, jednak sposób na ich odblokowanie będzie identyczny.

Gra nagrodzi cię punktami sławy za otrzymanie każdej kolejnej gwiazdki epoki. Jak więc je szybko zdobywać? Najważniejsza jest szybka ekspansja na inne tereny. Na początku kampanii rozdziel armie na mniejsze grupy i wykorzystaj je by jak najszybciej odkryć możliwie dużo terenu.

W tym samym czasie zakładaj posterunki w niewielkich odstępach od siebie. Pozwoli ci to „zaklepać” teren, uniemożliwiając innej nacji zajęcie go, a dodatkowo pozwoli na późniejsze przekształcenie ich w miasta i dalszy rozwój. W miastach postaw przede wszystkim na budowę dzielnic - przyspieszy to ich rozwój, a także pozwoli ci zdobyć mnóstwo gwiazdek budowniczego.

Nie zaniedbuj oczywiście kwestii związanych z rekrutacją jednostek. Niezależnie od tego jakim byś nie był pacyfistą i jak dobrze szła by ci dyplomacja, prędzej czy później będziesz zmuszony do walki. Atakować będą cię inne cywilizacje, a także neutralne jednostki i najemnicy. Posiadając odpowiednią armię będziesz w stanie zabezpieczyć swoje tereny - a także zdobyć gwiazdki militarysty.

Poprzednio: Humankind - traktaty: jak wybrać, wpływ na dyplomację

Spis treści: Humankind - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Humankind - zanieczyszczenie powietrza: jak zmniejszyć, lasy

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze