Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Humankind - jak zmienić cywilizację

Wybór innej nacji.

Humankind wyróżnia się na tle innych gier z gatunki 4X tym, że możesz w niej co erę zmieniać cywilizację i łączyć cechy różnych nacji. Z tej strony dowiesz się w jaki sposób możesz dokonać zmiany i jakie musisz spełnić ku temu warunki.

Na początek musimy zaznaczyć, że w grze nie możesz zmienić cywilizacji po tym, jak ją wybierzesz. Jeśli, na przykład, zdecydujesz się grać jako Polacy w Nowożytności, to nie będziesz mógł cofnąć tego wyboru - w trakcie tej epoki będziesz zmuszony do gry właśnie tą nacją.

Możesz jednak wybrać nową cywilizację po awansie do kolejnej epoki. W tym celu musisz zebrać przynajmniej 7 gwiazdek epoki (1) spośród wszystkich grup (2) - wyjątkiem jest awans do starożytności, który wymaga jedynie jednej gwiazdki.

Nie ma tutaj znaczenia które uda ci się skompletować - możesz uzyskać z każdej po jednej z każdej grupy i zmienić epokę. Po wszystkim na ekranie wyświetli się przycisk za sprawą którego będziesz mógł przyjąć nową cywilizację (3), awansując jednocześnie do nowej ery. Możesz także zdecydować się na pozostanie z aktualną nacją, lecz nie zyskasz wtedy nowych bonusów z dodatkowej cywilizacji.

Poprzednio: Humankind - armia: jak rozdzielić jednostki

Spis treści: Humankind - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Humankind - sława: jak zbierać, na co wpływa

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze