Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Humankind - wpływy: jak zdobywać punkty wpływów

Surowiec potrzebny do tworzenia posterunków i miast.

Punkty wpływów to jeden surowców wykorzystywanych w Humankind. Wykorzystasz go między innymi do zakładania nowych posterunków i miast czy w trakcie licznych wydarzeń. Z tej strony dowiesz się jak zdobywać te cenne punkty.

Punkty wpływów oznaczone są fioletową ikonką gwiazdy, a ich wartość sprawdzisz spoglądając w prawy górny róg ekranu (1). Widnieje tam informacja o aktualnie posiadanej liczbie, a także przyroście w trakcie nowej tury.

Jeśli najedziesz na wspomnianą ikonkę, na ekranie wyświetli się okno. Znajdziesz tam zapasy (2), czyli całkowitą liczbę punktów, które aktualnie posiadasz, a także szczegółowo opisane dochody (3), które są wspomnianym wcześniej przyrostem.

Przyrost punktów wpływów zwiększysz na kilka sposobów, takich jak:

  • Dzielnice - spora część dzielnic, jak dzielnica rozrywkowa czy te unikalne dla danych cywilizacji pozwolą ci zwiększyć wpływy punktów przyrostu;
  • Infrastruktura - budynki wznoszone wewnątrz miast poprawiają ten przyrost, jednak w sporej części są one powiązane z uprzednio ustawionymi dzielnicami;
  • Dogmaty religijne - część z wybieranych w ramach religii dogmatów także pozwoli ci zyskać te punkty, jednak jak w przypadku infrastruktury są one związane z dzielnicami.

Oprócz powyższych niewielkie wzrosty osiągniesz za sprawą wydarzeń. Możesz także otrzymać kary do liczby generowanych punktów wpływów - jak na przykład poprzez posiadanie zbyt dużej ilości miast jednocześnie. Nie są one jednak zbyt dotkliwe, a na dalszym etapie rozgrywki niemalże niezauważalne.

Poprzednio: Humankind - walka: rozmieszczanie jednostek, wpływ terenu

Spis treści: Humankind - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Humankind - żywność: jak zdobywać, wpływ na rozwój miast

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze